در چند ماه اخیر خودروهای وارداتی بازار نا به سامانی را پشت سر گذاشته اند. قیمت گذاری این خودروها بر اساس نرخ ارز و تعرفه‌های مصوب واردات خودرو تعیین می‌شود. اکنون گفته می‌شود، قیمت کیا سراتو وارداتی 60 درصد افزایش یافته است. با موتوتل همراه باشید.

با بسته شدن سامانه ثبت سفارش خودروهای وارداتی از سوی وزارت صنعت معدن و تجارت و بالا رفتن نرخ ارز، شاهد افزایش قابل توجه قیمت این خودروها بودیم. این افزایش قیمت به جایی رسید که قیمت سراتو وارداتی از 125 میلیون تومان در سال 95 به 200 میلیون تومان در سال 96 رسید و افزایش قیمت 60 درصدی را تجربه کرد. خودروی هیوندای النترا نیز از قیمت 128 میلیون تومان در سال 95 به 161 میلیون تومان در سال 96 رسید و با افزایش قیمت 26 درصدی همراه بود.

در این بازه زمانی، تمام خودروهای وارداتی با افزایش قیمت بسیار زیادی همراه بودند، در این میان تنها سراتو تولید شرکت سایپا کمترین افزایش قیمت را تجربه کرد. این خودرو با وجود افزایش قیمت خودروهای لوکس، به‌عنوان یک خودروی لوکس و با کیفیت و با قیمت مناسب در بازار معرفی می‌شود.

قیمت سراتو ساخت سایپا تنها 5 درصد افزایش یافت و از 99 میلیون در سال 95 به 104 میلیون در سال 96 رسید؛ با این حساب یکی از بهترین خودروهای لوکس در بازار کشور برای خرید مشتریان ایرانی به حساب می‌آید.

این خودرو با قیمت مناسب یکی از محصولات باکیفیت بازار معرفی می شود. سراتو سایپا با بهره‌مندی از امکاناتی چون سانروف، کروزکنترل، سیستم هوشمند key less و ... به نیاز علاقه‌مندان خودروهای لوکس پاسخ می‌دهد.

منبع: خبرخودرو