شرکت تسلا قصد دارد ایستگاه‌های زیادی برای شارژ کامیون‌های خود راه اندازی کند. اکنون شرکت‌های زیادی برای خرید کامیون الکتریکی این شرکت تقاضا داده‌اند و تسلا می‌خواهد با همکاری آن‌ها و در مکان این شرکت‌ها، ایستگاه‌های شارژ کامیون تأسیس کند. با موتوتل همراه باشید.

خبری از جزئیات همکاری تسلا و این شرکت‌ها در دست نیست، اما ظاهراً قرار است طراحی و مهندسی ایستگاه‌های شارژ توسط تسلا انجام گیرد. از جمله شرکت‌هایی که برای کامیون تسلا تقاضا داده‌اند، Anhueser-Busch، Pepsi، Loblaw Comapnies هستند.

قرار است ایستگاه‌های شارژ و تجهیزات مربوط به آن، زودتر از عرضه‌ی خود کامیون‌ها تولید و نصب شوند. به نظر می‌رسد بعد از ساخت ایستگاه‌ها برای شرکت‌ها، آن‌ها این امکان را دارند استفاده از ایستگاه‌های شارژ را برای دیگر افراد نیز فراهم کنند.

سوپرشارژرهای تسلا، یا ایستگاه‌های شارژ خودروهای این شرکت، نمی‌تواند به کامیون‌های بزرگ این شرکت سرویس رسانی کند. تسلا در زمان رونمایی از کامیون خود از ایستگاه‌های بزرگ‌تری که برای این خودروها طراحی شده نیز رونمایی خواهد کرد.

این ایستگاه‌ها امکان شارژ کامل کامیون را در 30 دقیقه فراهم خواهند کرد. کامیون تسلا قرار است در سال 2019 میلادی روانه بازار شود.

منبع: Theverge