کمپانی فراری یکی از خودروسازان لوکس اسپرت است که توانسته به فروش قابل توجهی دست یابد. ظاهراً این برند ایتالیایی می‌خواهد استراتژی‌های زیادی به کار بگیرد و سرمایه خود را افزایش دهد. جدیدترین گزارش‌ها اعلام می‌کند، این خودروساز ایتالیایی قصد دارد تا پیش از سال 2022 میلادی سود حاصل از فروش خود را به 2.5 میلیارد دلار برساند. با موتوتل همراه باشید.

فراری برای رسیدن به سود 2.5 میلیارد دلاری می‌خواهد فروش شاسی بلند خود را زودتر شروع کند و تا قبل از دو سال دیگر خودروهای هیبریدی خود را به فروش برساند. قرار است خودروهای هیبریدی فراری تا یک سال دیگر روانه خط تولید شوند. هم اکنون خبری از اینکه کدام یک از مدل‌ها نسخه‌ی هیبریدی خواهند داشت، در دست نیست اما به‌احتمال زیاد مدل اولیه شاسی بلند فراری با تکنولوژی هیبریدی وارد بازار خواهد شد.

هم اکنون مدل لافراری با تکنولوژی هیبریدی تولید می‌شود اما سؤال مطرح می‌شود آیا تولید مدل شاسی بلند یا خودروهای هیبریدی می‌تواند درآمد این خودروساز را افزایش دهد؟

سرجیو مارکیونه، مدیرعامل فراری، در مصاحبه‌ای اعلام کرد این کارخانه تا چند سال آتی به سود 2.5 میلیارد دلاری دست خواهد یافت و موقعیت بسیار خوبی برای این خودروساز پیش بینی می‌شود. پنج شنبه هفته‌ی گذشته نیز سود سهام این شرکت خودروساز 7.5 درصد افزایش یافت.

این افزایش سود برای فراری در میان دیگر خودروسازان تا پنج سال آینده منحصر به فرد است. براساس پیش بینی اقتصادی فراری، این کارخانه به طور متوسط 14.1 درصد یا 17.9 درصد سود سالانه خواهد داشت. در پایان سال جاری سود 1.1 میلیارد دلاری این شرکت با تولید 9000 دستگاه خودرو به 1.37 میلیارد دلار می‌رسد. لازم به ذکر است، این خودروساز در سال گذشته 8398 دستگاه خودرو تولید کرد و اکنون رقم 9000 دستگاه چندان دور از ذهن نیست. فراری قصد دارد در آینده نزدیک خودروهای تمام برقی وارد بازار جهانی کند.

منبع: چرخان