شرکت ماموت خودرو، نماینده رسمی محصولات فولکس واگن در بازار ایران، در اوایل دی ماه سال جاری اقدام به ارائه طرح فروش دو خودروی تیگوان و پاسات کرد. فروش فولکس واگن تیگوان و پاسات با موعد تحویل 30 روزه، با استقبال متفاوتی مواجه شد، چرا که دلالان به سودجویی در این بازار پرداختند. با موتوتل همراه باشید.

ماموت خودرو به طور محدود اقدام به عرضه دو خودروی پرطرفدار فولکس واگن با تحویل 30 روزه کرد، اما مشتریان استقبال چندانی از تیگوان و پاسات نکردند. نتایج تحقیقات نشان می‌دهد دلالان در روزهای پایانی پیش فروش، اقدام به خرید تمام موجودی این دو خودرو کردند تا بتوانند با ایجاد بازار سیاه برای دو محصول فولکس واگن به سود مضاعفی دست یابند.

بعد از تحویل دو خودروی فولکس واگن به مشتریان، احتمال می‌رفت این خودروها در بازار آزاد حدود 20 میلیون تومان گران‌تر باشد اما قیمت تیگوان و پاسات در نمایشگاه‌های خودرو تهران، تعجب مشتریان را برانگیخت زیرا قیمت این خودروها تا 100 میلیون تومان نسبت به قیمت مصوب ماموت خودرو بیشتر بود.

اکنون با تقاضای مشتریان و علاقه‌مندان به محصولات فولکس واگن، ماموت خودرو از آغاز طرح پیش فروش محصولات این شرکت در کشور خبر داد، هر چند زمان دقیقی برای آن در نظر گرفته نشده است.

احتمال می‌رود پیش فروش فولکس واگن تیگوان و پاسات در اواخر اسفند یا اوایل اردیبهشت ماه سال آتی شروع شود. باید منتظر بمانیم و ببینیم مدیران فولکس واگن چه تصمیمی می‌گیرند. البته ماموت خودرو در طرح جدید فروش از اعمال محدودیت‌هایی خبر داده تا مشتریان واقعی بتوانند در شرایطی عادلانه اقدام به خرید دو محصول فولکس واگن نمایند.

منبع: چرخان