خودروی هیوندای الانترا مدل 2018 توانسته بالاترین امتیاز ایمنی را از موسسه بیمه ایمنی جاده‌ای ایالات متحده آمریکا به دست آورد. با موتوتل همراه باشید.

امتیاز TopSafetyPick+ به خودروهایی اختصاص دارد که بعد از دسامبر 2017 تولید شده‌اند و از آپشن ترمز اضطراری خودکار و کمک نور بالا بهره می‌برند. اکنون با کسب این امتیاز توسط خودروی الانترا، کمپانی هیوندای چهار مدل دارد که امتیاز TopSafetyPick+ را به دست آورده‌اند. خودروهای هیوندای از جمله سوناتا، سانتافه و سانتافه اسپرت موفق به کسب امتیاز شده‌اند. پنج مدل دیگر هیوندای چون Ioniq هیبریدی، الانترا، الانترا GT، سوناتا و توسان با مجهز شدن به آپشن های پیشگیری از تصادف جلو و چراغ‌های جلوی خاص امتیاز TopSafetyPick را کسب کرده‌اند.

خودروها برای به دست آوردن امتیاز TopSafetyPick باید در هر پنج تست تصادف امتیاز بالایی کسب کرده و در پیشگیری از تصادف جلو امتیاز پیشرفته به دست آورند. علاوه بر آن، چراغ‌های جلوی این خودروها نیز باید امتیاز قابل قبول کسب کنند.

خودروها با امتیاز TopSafetyPick+ علاوه بر رتبه‌های موردنیاز TopSafetyPick، باید در تست تصادف از سمت سرنشین نیز امتیاز قابل قبول کسب کنند و به امتیاز پیشرفته برای چراغ‌های جلو هم نیاز دارند.

منبع: خبرخودرو