شرکت بی ام و قصد دارد از ماه آتی به تولید خودروی BMW X4 پایان دهد. بنا بر جدیدترین گزارش‌های منتشر شده، بی ام و از ماه مارس تولید مدل فعلی خودروی X4 را که 4 سال در خط تولید این خودروساز آلمانی حضور دارد، متوقف خواهد کرد. با موتوتل همراه باشید.

اخبار جدید اعلام می‌کند، بی ام و X4 در اوایل ماه مارس از خط تولید این شرکت در کارولینای جنوبی خارج می‌شود. البته بی ام و قصد دارد مدل جدیدی از این خودرو را روانه بازار کند و این کراس اور کامپکت لوکس برای همیشه با علاقه‌مندان خود خداحافظی نمی‌کند. این خودرو با شماره کد G02 شناخته می‌شود و قرار است بعد از توقف تولید F26، در همان کارخانه وارد خط تولید شود.

هنوز مشخص نیست نسل جدید X4 چه زمانی رونمایی شود؛ اما با توجه به این که قرار است در سال جاری رونمایی شود، نمایشگاه خودروی ژنو بهترین گزینه برای رونمایی از آن در قالب یک کانسپت یا مدل نهایی است.

نسل جدید X4 با طراحی به‌روز شده و با استفاده از معماری CLAR همانند X3 جدید، با پیشرانه‌های مختلفی وارد بازار خواهد شد.

احتمالاً خودروی جدید شامل موتور 3 لیتری 355 اسب بخاری، 2 لیتری 187 اسب بخاری و 3 لیتری 261 اسب بخاری خواهد بود. قدرتمندترین مدل X4 M است که طراحی خشن‌تر، چهار سر اگزوز و رینگ‌های بزرگ‌تر داشته و از موتور 3 لیتری توربو 6 سیلندر خطی با 450 اسب بخار قدرت بهره خواهد برد. این قدرت به میزان 50 اسب بخار از مرسدس آ ام گ GLC63 S کوپه کمتر است، اما از نظر پرفورمنس، دو خودرو شباهت زیادی به هم دارند.

منبع: خبرخودرو