شرکت خودروسازی بی ام و در جریان نمایشگاه خودرو لس‌آنجلس از مدل جدید BMW i8 با نیرو محرکه جدید رونمایی کرد. اکنون قیمت i8 رودستر بی ام و فاش شده است. با موتوتل همراه باشید.

خودروی بی ام و i8 دارای پارامترهایی چون سیستم محرک پلاگین هیبریدی جدید، شاسی آلومینیومی با ترکیبی از فیبرکربن و باتری‌های جدید با ظرفیت بالا است. باتری به کار رفته در این خودرو نیروی بیشتری به سمت موتور الکتریکی خودرو ارسال کرده و قادر است با یک بار شارژ کامل، مسیر بیشتری را بپیماید.

در کنار مدل استاندارد i8، از نسخه "رودستر i8" نیز رونمایی شد که توانست نظر بسیاری از کارشناسان بزرگ بین‌المللی را به خود جلب کند، اما اکنون سؤال مطرح می‌شود خودروی i8 رودستر با چه قیمتی در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد؟

شرکت بی ام و برای خودروی رودستر i8، قیمت پایه 164 هزار و 295 دلار و هزینه‌ی حمل 995 دلاری را در نظر گرفته که در مقایسه با مدل استاندارد i8 در حالت کوپه، 20 هزار دلار قیمت بیشتری دارد. بدین ترتیب مشتریان می‌توانند با پرداخت هزینه بیشتر، تجهیزات بهتری روی خودروی خود نصب کنند. اکنون دیسک‌های ترمز سرامیکی و کالیپرهای مشکی ترمز با قیمت 2500 دلار عرضه می‌شود، اما باز هم خریداران می‌توانند با پرداخت 1800 دلار، یک رنگ سفارشی روی کالیپرهای ترمز خود داشته باشند.

لازم به ذکر است، شرکت بی ام و، سیستم محرک خودروی i8 را به پیشرانه 1.5 لیتری سه سیلندر مجهز کرده که با بهره‌مندی از توربوشارژر، قادر است قدرت 231 اسب بخار را تولید کند و همچنین موتور الکتریکی قدرتمند i8 همراه با پیشرانه درون سوز، می‌تواند 143 اسب بخار قدرت داشته باشد که در نهایت مجموع قدرت خودرو به 374 اسب بخار می‌رسد و شتاب صفر تا 96 کیلومتر بر ساعت نیز در 4.4 ثانیه قابل طی است.

باتری‌های جدید به کار رفته در این خودرو می‌تواند محدوده حرکت بالایی برای i8 به ارمغان آورد. با جایگزینی باتری‌های 34 آمپرساعت / 11.6 کیلووات ساعت با باتری‌های قدیمی 20 آمپرساعت/ 7.1 کیلووات ساعت، سرعت خودرو در حالت تمام الکتریکی با افزایش 35 کیلومتری همراه بوده و به رقم 105 کیلومتر بر ساعت افزایش یافته است که با گذاشتن اتومبیل در حالت "eDrive"، می‌توان جریان بیشتری از باتری دریافت کرد و به حداکثر سرعت 120 کیلومتر بر ساعت رسید، اما در مقابل با شارژ کامل باتری‌ها محدوده حرکت 54 کیلومتری بدون استفاده از پیشرانه درون سوز به ارمغان می‌آید.

بی ام و i8 رودستر

بی ام و i8 رودستر

منبع: خودروبانک