گروه صنعتی ایران خودرو، خودروی دنا را در سه مدل معمولی، پلاس و پلاس توربو تولید می‌کند. اکنون شرایط فروش دنا پلاس اتوماتیک پلاگین هیبرید اعلام شده است. با موتوتل همراه باشید.

بالاخره انتظارها به پایان رسید و چند روز قبل نسخه هیبریدی دنا پلاس اتوماتیک در پنجمین همایش صنعت خودروی کشور رونمایی شد.

این خودرو که با تلاش مهندسین داخلی به تولید رسیده، دارای فناوری هیبرید همراه با شارژ برق شهری به صورت مستقیم و گیربکس اتوماتیک است. هنوز جزئیات دقیقی از نحوه عملکرد و پیشرانه بنزینی و برقی خودروی هیبریدی ایران خودرو منتشر نشده است.

دنا پلاس توربو اتوماتیک

دنا پلاس هیبرید در راستای سیاست‌های دولت و با هدف کاهش آلودگی هوا، به دو نیرو مجهز شده است. این خودروی دو نیرو، در حالت برقی قادر به پیمایش 90 کیلومتر در حالت شارژ کامل است. گفته می‌شود سطح آلایندگی دنا پلاس هیبرید در حالت برقی برابر صفر است، گشتاور موتور برقی آن 220 نیوتون متر و قدرت آن حدود 140 اسب بخار است، همچنین باتری به کار رفته در این خودرو نیز لیتیومی 14 کیلو وات ساعت است.

قرار است تولید دنا پلاس توربو اتوماتیک ایران خودرو در سال آینده با همکاری شرکت پانچ بلژیک برای بخش گیربکس خودرو، آغاز شود. احتمال می‌رود قیمت این خودرو بیشتر از 70 میلیون تومان باشد. البته هنوز مشخص نیست چه زمانی باید منتظر عرضه دنا پلاس توربو اتوماتیک به بازار داخلی باشیم.

دنا پلاس توربو اتوماتیک

منبع: چرخان