به‌تازگی شرکت تویوتا فراخوانی برای کمری و برخی مدل‌های ساخت لکسوس صادر کرده است. نقص تویوتا و لکسوس می‌تواند سبب بروز آتش سوزی شود. این فراخوان بسیار اهمیت دارد و مالکان خودروهای مذکور، باید به سرعت به نمایندگی‌های این شرکت مراجعه کنند. با موتوتل همراه باشید.

فراخوان تویوتا شامل 21700 خودروی تولیدی از سال 2015 میلادی به بعد است. این خودروها به دلیل مشکلاتی در رابطه با سیستم سوخت رسانی، دچار نشت سوخت می‌شوند که می‌تواند وقوع آتش سوزی را به دنبال داشته باشد.

از 21700 خودروی مشمول، 11800 دستگاه متعلق به خانواده کمری مدل 2018 است. در این خودروها مجاری سوخت رسانی در محفظه موتور به خوبی به یکدیگر متصل نشده و ممکن است نشت سوخت از این اتصالات و تماس آن با قسمت‌های داغ سبب بروز آتش سوزی شود.

مشکل موجود در خودروهای لکسوس مربوط به نشت بنزین از پمپ سوخت است. این خودروها شامل RC F مدل 2015-2018، GS F مدل 2016-2018 و LC 500 مدل 2018 است.

این فراخوان 9900 خودروی لکسوس را شامل می‌شود. در خودروهای ساخت لکسوس، پوشش پمپ سوخت در طی زمان دچار فرسودگی شده و این مسئله منجر به نشت سوخت می‌شود. در صورت نزدیکی به منبع حرارت بالا، آتش سوزی اجتناب ناپذیر خواهد بود.

به گفته‌ی ژاپنی‌ها، با مراجعه مالکان نمایندگی‌های لکسوس و تویوتا موظف‌اند مدل‌های مذکور را بررسی کرده و در صورت لزوم قطعات معیوب را به‌طور کاملاً رایگان تعویض کنند. هنوز گزارشی درباره صدمات جانی و مالی مربوط به این فراخوانی منتشر نشده است.

تویوتا قصد دارد در اوایل ماه آوریل ایمیلی به مالکین خودروهای مشمول فراخوان ارسال کند. به نظر می‌رسد این فراخوان شامل خودروهای عرضه شده در بازار ایران نخواهد بود زیرا هیچ یک از خودروهای مشمول این فراخوان تاکنون وارد بازار کشورمان نشده‌اند.

منبع: motor1