خودروی کیا سید با بهره‌مندی از پلتفرم جدید، دارای دو نسخه الکتریکی در سال آینده خواهد بود. اکنون باید منتظر رونمایی نسخه هیبریدی سید در آینده باشیم. با موتوتل همراه باشید.

این اطلاعات رسماً توسط شرکت کره‌ای کیا منتشر نشده اما Michael Cole، مدیر عملیاتی بخش اروپای کیا، در مصاحبه‌ای از توسعه نسخه هیبریدی و پلاگین هیبریدی این خودرو خبر داده است. مدل هیبریدی کیا سید دارای تکنولوژی هیبرید ملایم بوده و به موتور 48 ولتی مجهز شده است. قرار است این خودرو در سال آینده میلادی وارد بازار فروش شود.

گفته می‌شود نسخه هیبریدی این خودرو به موتور 1.4 لیتری توربوشارژر مجهز خواهد شد و علاوه بر مصرف سوخت بهینه‌تر، قدرت 140 اسب بخاری را در اختیار راننده قرار می‌دهد. Cole اظهار کرد شرکت کیا به دنبال توسعه مدل پلاگین هیبریدی سید است. البته جزئیاتی در این باره منتشر نشده و Cole هم اطلاعاتی در این باره اعلام نکرده است. نسل سوم کیا سید نسخه‌ی تمام الکتریکی نخواهد داشت و تمام مدل‌های آن به موتور بنزینی مجهز می‌شود.

کمپانی کیا به دنبال تولید مدل‌های مختلف سید برای جذب خریداران است. نسخه هاچ بک پنج درب این خودرو به همراه مدل استیشن واگن وارد بازار می‌شود. به جز دو نسخه باید منتظر مدل اسپرت تر کیا سید هم باشیم.

البته احتمال رونمایی نسخه کراس اوور کیا سید نیز وجود دارد. بدین ترتیب، شاهد عرضه خودرویی با ابعاد کوچک‌تر از کیا اسپورتیج خواهیم بود. پس نسخه GT این خودرو با موتور 200 اسب بخاری در آینده نزدیک معرفی خواهد شد.

منبع: چرخان