بعد انتشار اخباری پیرامون توقف تولید پژو 2008 و قرارداد ایران خودرو با شرکت فرانسوی پژو، مرکز روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت توضیحاتی در این باره اظهار کرد. براین اساس، تولید پژو 2008 ادامه دارد و هیچ بدعهدی از سوی این خودروساز فرانسوی مشاهده نشده است. با موتوتل همراه باشید.

منصور معظمی، رئیس هیات عامل ایدرو، اعلام کرد: تولید پژو 2008 از ابتدا تاکنون یک هزار و 700 دستگاه بوده و بعد از کمی تاخیر براساس برنامه زمان بندی در حال تحویل به مشتریان است. هیچ بدعهدی از سوی فرانسوی‌ها دیده نشده و کار مطابق با روال در نظر گرفته شده در حال انجام است. خودروسازان داخلی با افزایش تولید 18 درصدی از ابتدای سال جاری تا نیمه دی ماه نسبت به بازه زمانی مشابه رو به رو شده اند.

پژو 2008، چهار سال قبل یعنی در سال 2013 میلادی، معرفی و وارد بازار شد. این شاسی بلند کوچک شهری (Compact SUV) توانست نظر خیلی از مشتریان را به خود جلب کند. اکنون ایران خودرو تولید پژو 2008 را در شرکت جوینت ونچر ایکاپ در برنامه‌ی خود لحاظ کرده است.

پژو 2008 با پیشرانه‌های مختلف وارد بازار جهانی شده اما ایکاپ تنها مدل 1.6 لیتری سوپاپه توربوشارژ را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. این پیشرانه قادر است قدرت 163 اسب بخار و گشتاور 240 نیوتن متر را تولید کند. از مدت ها قبل گفته می‌شد، ایکاپ در ابتدا مدل های وارداتی این خودرو را وارد بازار ایران می‌کند و پس از آن مونتاژ پژو 2008 را در دست خواهد گرفت. گزارش‌های ضد و نقیضی درباره تولید این خودرو منتشر شده و حالا گفته می‌شود فرانسوی‌ها هیچ بدعهدی نداشته و همه چیز طبق برنامه جلو رفته است.

منبع: مجله دیجی کالا