شرکت کرمان موتور با مونتاژ خودروهایی چون هیوندایی i10، i20، اکسنت و با واردات محصولاتی مانند توسان، سانتافه، النترا و سوناتا توانست بازار فروش را به دست بگیرد. اکنون هیوندا آزرای جدید وارد بازار ایران شده است. با موتوتل همراه باشید.

کرمان موتور اعلام کرد به زودی فروش خودروی آزرا به عنوان پرچم‌دار خودروهای هیوندایی در ایران روانه بازار خواهد شد. با توجه به اینکه یک دستگاه از هیوندا آزرای جدید برای اخذ مجوزهای لازم وارد بازار ایران شده، در ادامه می‌بینیم آزرای جدید کرمان موتور با چه موتور و آپشن هایی عرضه می‌شود.

هیوندا آزرا به‌عنوان خودروی سدان خانوادگی متوسط، در برخی بازارهای جهانی محبوبیت بیشتری نسبت به دیگر مدل‌های هیوندای داراست و برادر بزرگ‌تر سوناتا به‌حساب می‌آید.

هیوندای آزرا برای اولین بار در سال 2006 میلادی وارد بازار خودروی ایران شد و تا قبل از اعلام قانون ممنوعیت واردات خودروهایی با حجم موتور بیش از 2500 سی‌سی در سال 2014، سه نسل از این خودرو به فروش موفقی در بازار کشور دست یافت.

این خودرو ایمنی بسیار مناسبی دارد که از آن جمله می‌توان به ایربگ راننده و سرنشین جلو، ایربگ جانبی، پرده ایی و زانویی، ترمز پارک، سیستم کنترل ایستگاهی در سر بالایی، سیستم پایداری الکترونیکی، سیستم هشدار در ترمز گیری و ... اشاره کرد.

احتمالاً این خودرو تا پیش از پایان سال جاری وارد مرحله فروش می‌شود و تحویل اولین سری آن در بهار سال آتی اجرا خواهد شد.

خبر دقیقی درباره قیمت این خودرو در دست نیست. به گفته‌ی کارشناسان و با توجه به آشفتگی بازار خودرو و افزایش میزان تعرفه‌ها به احتمال زیاد هیوندای آزرای جدید با قیمت 300 تا 350 میلیون تومان عرضه خواهد شد.

منبع: دنیای خودرو