کمپانی هیوندای تیزری از سانتافه مدل 2019 منتشر کرد که چهارمین نسل از کراس اوور محبوب کره‌ای به‌حساب می‌آید. با توجه به این تصویر، هیوندای سانتافه 2019 شباهت زیادی به مدل قبلی خود ندارد و با طراحی مدرن‌تری روانه بازار خواهد شد. با موتوتل همراه باشید.

نمای جلویی سانتافه 2019 طراحی کاملاً مدرنی دارد. چراغ‌های جلویی کاملاً باریک بوده و ظاهر بسیار مدرنی دارند و به چراغ‌های مدل‌های کونا و مدل سلول سوختی Nexo شبیه هستند.

بارزترین مشخصه سانتافه 2019، جلوپنجره آن است که از آن با نام جلوپنجره آبشاری نام می‌برد و برای اولین بار در مدل جدید i30 به کار گرفته شد و اکنون شاهد استفاده از آن در هیوندای سانتافه جدید هستیم. با این تفاسیر، طراحی خاص چراغ‌ها نمایی متمایز به بدنه‌ی جلویی این شاسی بلند کره‌ای داده است.

اکنون طراحی گلگیرها نیز در سانتافه 2019 تغییر کرده و نمای عضلانی‌تری برای بخش جانبی خودرو فراهم شده است.

طراحی داخلی سانتافه متفاوت از نسل قبلی است و داشبوردی به کار رفته که شباهت ناچیزی به داشبورد مدل قبلی دارد و بیشتر شبیه به داشبورد هیوندای کونا است. اکنون ارتفاع نمایشگر سیستم مالتی مدیای خودرو افزایش یافته تا راننده در زمان رانندگی حواس خود را جمع کند و با تمام دقت به این صفحه نمایش خیره شود.

در این تصویر نمای دقیقی از پشت آمپرهای سانتافه 2019 وجود ندارد اما گمان می‌رود پشت آمپرهای این خودرو تمام دیجیتالی باشند. هیوندای اعلام کرده سانتافه جدید را با فاصله محوری بیشتری تولید می‌کند تا فضای پای بیشتری برای سرنشینان عقب فراهم شود.

هیوندای سانتافه 2019 به موتور 2 لیتری توربو بنزینی، 2 لیتری توربودیزلی، 2.2 لیتری توربودیزلی روانه بازار می‌شود و به گیربکس 8 دنده اتوماتیک مجهز است که نیرو را به چهارچرخ خودرو منتقل می‌کند.

هیوندای در بخش ایمنی نیز قدرتمند عمل کرده و سانتافه جدید را به سیستم‌هایی چون سیستم هشدار تصادف از جلو، هشدار انحراف از مسیر، هشدار پیگیری از تصادف و سیستم چراغ‌های هوشمند مجهز کرده است.

سانتافه جدید به سیستمی مجهز شده تا اگر سرنشینان بخواهند درب خودرو را باز کنند و خودروی دیگری در کنار آن‌ها باشد به سرنشینان هشدار می دهد. البته این سیستم به قفل کردن درب‌ها نیز منجر می‌شود تا از بروز هر حادثه‌ای جلوگیری شود. علاوه بر آن، سانتافه 2019 به سامانه‌ای مجهز است که به راننده اعلام می‌کند آیا سرنشینان عقب قصد پیاده شدن دارند یا نه.

برای اطلاع از جزئیات بیشتر باید تا زمان رونمایی رسمی این خودرو در نمایشگاه خودروی نیویورک منتظر بمانیم که قرار است در اواخر ماه آتی برگزار شود.