شرکت خودروسازی رنو قصد دارد بعد از معرفی نسل دوم خودروی داستر در سال گذشته، کراس اوور کلاس c را رونمایی کند. قرار است این خودرو همانند رنو کپچر، ابتدا وارد بازار روسیه شود. با موتوتل همراه باشید.

نمایشگاه خودروی بین‌المللی مسکو 2018 در ماه اوت برگزار شده و شاهد رونمایی یک کراس اوور کلاس c خواهیم بود.

کمپانی رنو اعلام کرد کراس اوور کلاس c جدید از سبک بدنه جدیدی بهره می‌برد. گزارشات حاکی از آن است این خودرو کراس اووری به سبک کوپه است، پس این مدل اولین کراس اوور کوپه کلاس c از یک برند اصلی به حساب می‌آید.

کمپانی رنو قصد دارد دو مدل متفاوت از کراس اوور کلاس c جدید بسازد که شامل یک مدل ممتاز برای بازارهای توسعه یافته چون فرانسه و یک مدل معمولی‌تر برای بازارهای نوظهور چون روسیه است. انتظار می‌رود مدل ممتاز این خودرو مبتنی بر پلتفرم پیشرفته CMF-C/D باشد، در حالی که مدل دیگر به پلتفرم ارزان قیمت B0/Logan مجهز است.

قرار است تولید کراس اوور جدید ابتدا در کارخانه رنو واقع در مسکو انجام شود که در حال حاضر تنها سه مدل داستر، کپچر و نیسان ترانو را براساس پلتفرم B0/Logan تولید می‌کند.

رنو می‌خواهد کراس اوور کلاس c جدید را در سال 2019 وارد بازارهای سراسر دنیا کند. این خودرو به جز روسیه در بازار برزیل، چین و کره جنوبی نیز وارد خواهد شد.