ماشین دیسکاوری 2017؛ شاسی بلند 7 نفره ی لندرور

کمپانی خودروساز بریتانیایی، لندرور، قصد دارد در نمایشگاه ماشین پاریس که ماه آینده میلادی در سرسبز ترین پایتخت اروپا برگزار خواهد شد، مدل 2017 ماشین شاسی بلند خود یعنی دیسکاوری را رسما رونمایی کند و به نظر می رسد این کمپانی قدم های خود را برای به حرکت درآوردن خط تولید این ماشین محکم برداشته است.

در حال حاضر دو خط تولید با محصولات نام آشنا توسط این کمپانی فعالیت دارند: خط تولید دیسکاوری (Discovery) و خط تولید رنجرور (Range Rover). ماشین جدید کراس اور دیسکاوری جایگزین یک ماشین شاسی بلند قدیمی تر با عنوان LR4 خواهد شد. این ماشین شاسی بلند 7 نفره به برادر کوچک تر خود، دیسکاوری اسپورت با ظرفیت 5 سرنشین ملحق خواهد شد و با یک معماری و ساختار آلومینیومی، در وزن خود صرفه جویی قابل ملاحظه ای کرده است.

از طرفی دیگر، خط تولید ماشین های رنجرور قرار دارد؛ ماشین های بسیار لوکس و شیک که شامل مدل های Evoque، اسپورت و یک رنجرور در اندازه کامل با فاصله بین دو محور طولانی و استاندارد می شود. هنوز اطلاعات بیشتری به جز آنچه که می توان از نسخه دیسکاوری اسپورت با موتور توربوشارژ خطی 4 سلیندر و حجم موتور 2 لیتر نتیجه گرفت، درباره نسخه 2017 ماشین دیسکاوری در دست نیست. به نظر می رسد دیسکاوری جدید نیز از همین موتور بهره بگیرد، چراکه احتمالا 240 اسب بخار، قدرت کافی برای حرکت یک ماشین در این اندازه را تامین خواهد کرد. اما به نظر می رسد سوپرشارژر V6 سه لیتری و توربو دیزل TD6V در این ماشین استفاده شود تا بتواند قدرت بیشتری به نسخه جدید ماشین دیسکاوری که وزن آن نیز هنوز مشخص نیست، بدهد.

در حالی که به احتمال بسیار زیاد، دیسکاوری 2017 از نسخه دیسکاوری اسپورت سنگین تر باشد، اما این ماشین به گونه ای طراحی شده که گویی از دیسکاوری اسپورت کوچک تر است.

به هر حال ماشین شاسی بلند دیسکاوری 2017 در نمایشگاه ماشین پاریس رسما معرفی و رونمایی خواهد شد اما تا آن زمان این موضوع را نیز به خاطر داشته باشید که جدیدترین نسخه ماشین دیسکاوری در اواسط سال 2017 میلادی به بازار عرضه خواهد شد.

نویسنده: رضا اصغرزاده

منبع: autoblog