رنو کپچر با طراحی زیبا، کیفیت بالا در مقایسه با رقبا و جلب رضایت علاقه‌مندان به کراس اوورهای شهری، توانست عنوان محبوب‌ترین خودروهای ساخت رنو را در اختیار بگیرد و به یک مدل محبوب از این برند تبدیل شود. اکنون رنو کپچر جدیدی در راه بازار ایران است. با موتوتل همراه باشید.

این خودرو برای نخستین بار در سال 2013 میلادی رونمایی شد و موفق به دریافت 5 ستاره ایمنی Euro NCap اروپا گردید. در همان سال با عرضه در بازار کره جنوبی تحت عنوان مدل سامسونگ QM3، در کمتر از 7 دقیقه به فروش 1000 دستگاهی دست یافت و توانست جایزه ماشین سال 2013 را کسب کند.

رنو کپچر در روسیه، اسپانیا و برزیل تولید می‌شود و به‌عنوان پرفروش‌ترین SUV های کوچک بریتانیا و اروپا به حساب می‌آید.

اکنون بازار SUV های کوچک در اروپا در حال توسعه است و رقابت زیادی میان خودروسازان این بخش وجود دارد، به همین خاطر رنو تمام تلاش خود را به کار گرفته تا بازار فروش این خودرو را در کشورهای اروپایی و انگلیس از دست ندهد.

حاصل تلاش رنو در این حوزه فیس لیفت ملایمی است که در مدل‌های 2018 کپچر دیده می‌شود. این تغییرات شامل چراغ‌های جدید، سپرهای جدید در بخش جلو و عقب، آپشن های اضافی و یک تریم جدید در فضای داخلی است. کمپانی رنو برای مدل جدید کپچر نیز چرخ‌های جدید، صفحات جانبی و سه رنگ جدید در بدنه خارجی در نظر گرفته است.

البته در این مدل به جز تغییرات ظاهری می‌توان به بهبود عملکرد موتور و افزایش قدرت و گشتاور آن به بیش از 250 نیوتن متر اشاره کرد.

رنو کپچر جدید با تغییرات گسترده توانسته در رده خودروهای کراس اوور شهری قرار گیرد و افزایش تقاضا و فروش را برای این شرکت خودروساز به ارمغان آورد.

محصولات رنو به طور رسمی وارد بازار ایران می‌شود و احتمالاً در آینده نزدیک شاهد عرضه کپچر جدید خواهیم بود.

عرضه رنو کپچر 2018 به کشور توسط یک نمایندگی رسمی می‌تواند این خودرو را بسیار بهتر از گذشته وارد بازار ایران کند؛ به طوری که رقابت سنگینی با خودروهای سانگ یانگ تیوولی، نیسان جوک و پژو 2008 داشته باشد.