شرکت تویوتا قصد دارد تمرکز خود را روی تولید خودروهای خودران و بدون راننده افزایش دهد. در این راستا، تویوتا شرکت جدیدی برای توسعه‌ی این تکنولوژی راه اندازی خواهد کرد. این شرکت با نام Toyota Research Institute Advanced Development یا به اختصار TRI-AD معرفی می‌شود. با موتوتل همراه باشید.

تویوتا برای تأسیس شرکت TRI-AD با دو کمپانی Aisin Seiki و Denso وارد همکاری می‌شود و با سرمایه‌ی 2.8 میلیارد دلاری، حدود 1000 کارمند برای توسعه‌ی شرکت خودروهای بدون راننده استخدام خواهد کرد. در شرکت TRI-AD، نرم افزارهایی برای راه اندازی کامل خودروهای خودران تولید خواهد شد.

مدت زیادی است تویوتا قصد ورود به حوزه‌ی خودروهای خودران را دارد. در این راستا، موسسه‌ی تحقیقاتی تویوتا در سال 2015 میلادی در ایالات متحده آمریکا تأسیس شده و سرمایه‌ی 1 میلیارد دلاری وارد آن شده است. تویوتا در این موسسه روی هوش مصنوعی و خودروهای بدون راننده تحقیقات زیادی انجام داده و حتی یکی از محققان ارشد دارپا را به این شرکت آورده است.

قرار است شرکت TRI-AD در توکیو مستقر شود. این شرکت با ادغام نرم افزاری که موسسه‌ی تحقیقاتی تویوتا تا به امروز توسعه داده بود و ساخت نرم افزار خود، به تولید خودرویی کاملاً خودران کمک خواهد کرد.