شرکت خودروسازی تسلا به خاطر ایجاد آلودگی هوا توسط کارخانه فرمونت، موظف به پرداخت جریمه 139 هزار و 500 دلاری شد. با موتوتل همراه باشید.

خودروساز الکتریکی تسلا پذیرفته این جریمه را بپردازد و به دلیل توافق با اداره مدیریت کیفیت هوای Bay Area، مجموعه‌ای از پنل های خورشیدی روی سقف کلاب دختران و پسران سن خوزه نصب خواهد کرد.

تسلا ادعا کرده خرابی برخی دستگاه‌ها و قطعات به دلیل تولید بالای نیتروژن اکسید بین سال‌های 2013 تا 2016 میلادی بوده است. اکنون این مشکل رفع شده و میزان آلایندگی کارخانه فرمونت در سطح مجاز قرار گرفته است.

جک برادبنت، مدیر شهرداری منطقه در این باره می‌گوید: "هرچند تسلا تولیدکننده خودروهای الکتریکی و تکنولوژی‌های مرتبط است و کالیفرنیا برای مقابله با پدیده گرمایش جهانی به آن‌ها نیازمند است، اما این شرکت باید از قوانین و استانداردهای آلایندگی پیروی کند."

کارخانه فرمونت تسلا بیش از 10 هزار کارگر و کارمند دارد. به تازگی یکی از سخنگوهای تسلا اعلام کرده این کارخانه قبلاً تنها یک بار به خاطر مشکل یکی از دودکش‌ها به مبلغ 1000 دلار در سال 2013 جریمه شد.

البته تسلا در سال 2010 نیز پذیرفت جریمه‌ی 275 هزار دلاری به اداره حفاظت از محیط زیست آمریکا بپردازد. دلیل این مسئله این است تسلا موفق نشد تأییدیه‌ای در اختیار این اداره قرار دهد که اولین مدل آن‌ها، تسلا رودستر با قانون هوای پاک مطابقت داشته است.