به تازگی مدیرعامل شرکت یاران خودرو از ورود دو شاسی بلند چینی به بازار ایران از اوایل سال آینده خبر داده است. دو خودروی جدید چینی با قیمت 130 و 200 میلیون تومانی وارد بازار ایران می‌شود. قرار است در مرحله‌ی بعد تولید این خودروها در کشور با 20 درصد داخلی سازی آغاز شود. با موتوتل همراه باشید.

عبدالجلیل بچاری اعلام کرد: دو شاسی بلند چینی در مرحله‌ی نخست، طی سه ماهه ابتدایی سال آتی به صورت وارداتی روانه بازار ایران می‌شوند و طبق مذاکرات انجام شده با شرکت دامای چین، تولید این خودروها در کشور با داخلی سازی 20 درصدی انجام خواهد گرفت.

قرار است تولید این خودروها در ابتدا در شرکت‌های همکار انجام شود و پس از آن در کارخانه مستقل به تولید برسد. او در ادامه اظهار کرد: دو شاسی بلند با مدل‌های X7 و X5 روانه بازار می‌شوند و قیمت آن‌ها به ترتیب حدود 200 میلیون تومان و 130 میلیون تومان خواهد بود.

بچاری افزود: طبق مذاکرات انجام شده، ایران به مرکز تولید این خودروها برای صادرات به آسیای میانه تبدیل خواهد شد.

او با اعلام اینکه تولید خودروهای چینی در سال آینده به صورت SKD انجام می‌شود، گفت: تولید این محصولات در مرحله‌ی بعدی به صورت CKD انجام خواهد شد.

به گفته‌ی مدیرعامل شرکت یاران خودرو، طرف چینی در تولید محصول مشترک در ایران وارد سرمایه گذاری خواهد شد.

فرانک، مدیرعامل شرکت دامای چین با اعلام اینکه هم اکنون تولیدات این شرکت به آمریکای جنوبی، آفریقا، کویت و برخی کشورهای خاورمیانه صادر می‌شود، گفت: شرکت دامای از سال 2015 اقدام به تولید کرده و میزان تولید محصولات آن در سال 2016 میلادی حدود 100 هزار دستگاه و در سال 2017 حدود 130 هزار دستگاه است.

او با بیان اینکه هر ساله 28 میلیون دستگاه خودرو در چین به تولید می‌رسد، گفت: 13 تا 14 میلیون دستگاه از این خودروها به شرکت فولکس واگن اختصاص دارد که در چین نیز دارای کارخانه تولید است.

به گفته‌ی مدیرعامل این شرکت، دامای از نظر تیراژ تولید در میان شرکت‌های چینی رتبه 15 تا 20 دارد.