براساس گزارش منتشر شده توسط سازمان Brand Finance: مرسدس بنز به عنوان ارزشمندترین برند خودرو معرفی می‌شود. با موتوتل همراه باشید.

سازمان Brand Finance، ارزش مرسدس بنز را 43.9 میلیارد دلار برآورد کرده که در مقایسه با سال گذشته رشد 24 درصدی دارد. اصلی‌ترین عامل افزایش ارزش برند رشد 9.9 درصدی فروش خودرو بوده و 2.3 میلیون دستگاه در طول سال عرضه شده است.

در این رده بندی، تویوتا با ارزش 43.7 میلیارد دلار به رتبه دوم نزول کرده و کمپانی BMW با رشد 6 درصدی، به ارزشی برابر 41.8 میلیارد دلار دست یافته است. سازمان Brand Finance ادعا کرده خریداران تویوتا داخل ژاپن تمرکز خود را روی دیگر مدل‌های برندهای لوکس‌تر چون مرسدس بنز معطوف کرده‌اند.

دیوید هیگ، مدیرعامل موسسه مذکور می‌گوید: "مرسدس بنز خودرویی اختراع کرد و با استراتژی برند متمرکز روی باز اختراع خودرو، مدیریت صنعت خودرو را به دست گرفته است. موفقیت مرسدس بنز با معرفی نسل جدیدی از خودروها که تمرکز بیشتری روی شاسی بلندها دارد به دست آمده است. این شرکت از تکنولوژی‌های جدید به منظور جایگزینی موتورهای احتراق داخلی استفاده می کند."

بعد از دو خودروساز تویوتا و بی ام و، رتبه‌های چهارم تا دهم به فولکس واگن، هوندا، نیسان، پورشه، فورد، آئودی و شورولت اختصاص دارد.

آستون مارتین از نظر ارزش برند در بین سال‌های 2017 و 2018، با رشد 268 درصدی عملکرد خوبی از خود نشان داده است. برندهای دیگر چون BYD با رشد 211 درصدی، هاوال با رشد 124 درصدی، تسلا با رشد 106 درصدی، جگوار با رشد 105 درصدی و اسمارت با رشد 103 درصدی همراه بوده‌اند.