به تازگی وزارت صنعت استراتژی جدیدی در پیش گرفته و نسبت به نمایندگی‌های رسمی واردات خودروهای خارجی قوانینی وضع کرده است. اکنون مجوز جدیدی صادر شده که براساس آن، شرکت آرین موتور مجاز به واردات 5 مدل خودرو است. با موتوتل همراه باشید.

به گفته‌ی وزارت صنعت، پیش فروش محصولات زیر به تعداد اعلام شده برای آرین موتور مجاز بوده و خریداران می‌توانند با توجه به مصوبه نسبت به خرید این خودروها اقدام نمایند: 145 دستگاه خودروی Type 5 Qutlander مدل 2018،211 دستگاه ASX TYPE4 مدل 2018، 135 دستگاه MIRAGE مدل 2018، 186 دستگاه Lancer مدل 2018 و 72 دستگاه QUTLANDER PHEV.

شرکت آرین موتور مجاز است 749 دستگاه خودرو وارد بازار ایران کند که باید قوانین و مصوبات وزارت صنعت در زمینه واردات خودروها اعمال شود. بنا بر اطلاعیه وزارت صنعت، ثبت سفارش این خودروها در دی ماه انجام شده و واردات آنها از این پس بدون مشکل خواهد بود.

وزارت صنعت در این بیانیه اعلام کرد کیان موتور وارنا مجوز واردات 500 دستگاه خودروی BORGWARD BX5 را دارد. در مورد این شرکت نیز تمام قوانین مصوب در وزارت صنعت لازم‌الاجرا بوده و باید نسبت به اعمال آن‌ها اقدام شود. ثبت سفارش خودروی وارنا نیز در بهمن ماه انجام گرفته است.