کراس اوور جدید ام جی با نام RX8 به‌عنوان پرچم‌دار خودروهای ام جی معرفی شد و با تصاویر زیادی از این خودرو رو به رو شده‌ایم. قرار است خودروی جدید ام جی برای اولین بار در نمایشگاه خودروی پکن در ماه آوریل رونمایی شود و پس از آن به بازار قدم گذارد. با موتوتل همراه باشید.

ام جی RX8 روی پلتفرمی کوتاه‌تر از خودروی شاسی بلند مکسوس D90 تولید شده است. مکسوس و رووی به‌عنوان برندهای زیرمجموعه سایک موتور چین به‌حساب می‌آیند.

ام جی RX8 دارای طول 4932 میلی متر، عرض 1930 میلی متر و ارتفاع 1810 میلی متر بوده و فاصله‌ی محوری آن به 2850 میلی متر می‌رسد. در مقابل، مکسوس D90 به ترتیب دارای طول، عرض و ارتفاع، 5005، 1932 و 1875 میلی متر است و فاصله‌ی محوری آن 2950 میلی متر است.

دو خودروی ام جی و مکسوس موتورهای مشابهی دارند و هر دو خودرو به موتور 2 لیتری توربو با قدرت 224 اسب بخار و گشتاور 360 نیوتن مجهز شده‌اند. گیربکس دو خودرو از نوع 6 سرعتِ اتوماتیک است و نیرو را به هر 4 چرخ خودرو منتقل می‌کنند.

مدل پایه ی مکسوس D90، در بازار چین قیمت 157 هزار یوآن دارد اما قیمت ام جی RX8 از 180 هزار یوآن شروع می‌شود.

طراحی داخلی ام جی RX8 از چوب و چرم بوده و نمای بسیار جذابی دارد. این خودرو 7 نفره بوده و یک نمایشگر 10 اینچی لمسی درون کابین آن نصب شده است.

خودروی ام جی دارای 4 حالت رانندگی مختلف از جمله حالت‌های اتوماتیک، اسپرت، برف و آفرود است.

چرخ‌های خودروی ام جی بسیار کوچک و نازک است و برای خودرویی با این ابعاد چندان مناسب نیست. روف ریل خودرو بسیار بزرگ است و می‌توان به راحتی روی آن باربند نصب کرد.

جلو پنجره‌ی ام جی RX8، کرومی است. همچنین خطوط کرومی حاشیه چراغ‌ها و روی سپر نیز نمای زیبایی دارند. روی کاپوت دو ورودی هوای قلابی دیده می‌شود که چندان جذاب نیست.

ام جی RX8 خودرویی زیبا با موتور و طراحی مناسب است اما شاید بهتر باشد چرخ‌های بزرگ‌تری روی آن سوار شود.

خودروی ام جی RX8

خودروی ام جی RX8

خودروی ام جی RX8

خودروی ام جی RX8

خودروی ام جی RX8