کمپانی فورد در آمریکای شمالی به دلیل بروز مشکلی خطرناک فراخوان بزرگی برپا کرده است. براساس این بیانیه، مشکل فنی فورد مربوط به ناتوانی پیچ غربیلک فرمان برای حفظ نیروی گشتاور است. ممکن است در طی زمان این پیچ شل شده و غربیلک فرمان از ستون فرمان جدا شود. با موتوتل همراه باشید.

بعد از اینکه فورد گزارش دو تصادف را دریافت کرد که در یکی از آن‌ها راننده به خاطر از دست دادن هدایت خودرو دچار آسیب شده بود، این فراخوان را برپا کرد. هم اکنون، در آمریکای شمالی 1.378.637 دستگاه فورد فیوژن و لینکلن MKZ که بین سال‌های 2013 تا 2018 ساخته شده‌اند، شامل این فراخوان می‌شوند.

فراخوان فورد

شماره ارجاع فورد برای این فراخوان 18S08 است. فورد در مورد این فراخوان گفت: "نمایندگی‌ها پیچ غربیلک فرمان این خودروها را با پیچ درازتری که استحکام بیشتری درون رزوه‌ها دارد، به صورت رایگان تعویض می‌کنند و از چسب نایلونی بزرگ‌تر برای حفظ نیروی گشتاور و جلوگیری از شل شدن پیچ بهره می‌برند."

اکنون حدود 6 هزار دستگاه فورد فیوژن و فوکس به دلیل مشکل فرسایش سریع دیسک کلاچ که باعث ترک خوردگی لایه خارجی صفحه فشاری کلاچ و حرارت بیش از اندازه می‌شود فراخوان شده اند. اگر روغن گیربکس دچار نشتی شود، این نقص فنی سبب آتش سوزی در محفظه موتور خواهد شد.

این دومین مشکلی است که از یک ماه قبل توسط فورد اعلام شده است. فورد در ماه فوریه یک اخطار جدی به صاحبان مدل رنجر داد و از آن‌ها خواست از رانندگی با خودروهایشان اجتناب کرده و سریعاً برای تعمیرات با نمایندگی‌ها تماس بگیرند.

در مجموع 33.428 دستگاه فورد رنجر برای رفع مشکل ایربگ های تاکاتا فراخوان شده‌اند.