رئیس کمپانی BMW در جریان نمایشگاه خودروی ژنو اعلام کرد، یک مدل تمام الکتریکی با نام i4 تا سال 2025 میلادی تولید خواهد شد. با موتوتل همراه باشید.

هارالد کروگر، رئیس هیئت مدیره بی ام و گفت: "تا سال 2025 میلادی، بیست و پنج خودروی الکتریکی یا نیمه الکتریکی به مجموعه محصولات خود اضافه خواهیم کرد."

"در نمایشگاه فرانکفورت سال گذشته با مدل مفهومی i Vision Dynamics نگرش خود به آینده خودروهای الکتریکی را در معرض نمایش گذاشتیم. بالاخره این خودرو به واقعیت مبدل می‌شود و ما آن را در مونیخ با نام i4 تولید خواهیم کرد."

زمانی که این خودروی مفهومی رونمایی شد، بی ام و آن را یک خودروی گرن کوپه 4 در با طراحی جذاب‌تر دانست که مرتبه‌ای بین i3 و i8 در آینده وسایل نقلیه الکتریکی خواهد داشت.

این خودروی مفهومی شتاب صفر تا صد را در 4.0 ثانیه به دست می‌آورد. بیشینه سرعت آن 200 کیلومتر در ساعت بوده و برد آن نیز با یک بار شارژ 600 کیلومتر است.

احتمال می‌رود مدل تولید سری i4 نیز همین عملکرد را داشته باشد و احتمالاً یک مدل پایه با قدرت کمتر و باتری کوچک‌تر نیز روانه بازار خواهد شد.

خودروی مدل i4 از نسل پنجم ساختار پیشرانه الکتریکی بی ام و بهره می‌برد. احتمالاً یک موتور الکتریکی در محور جلو که می‌تواند قدرت خود را به چرخ‌های عقب منتقل کند، این خودرو را به حرکت در می‌آورد. فایده این چیدمان برای سیستم انتقال قدرت i4 در این است که تقسیم وزن در بخش جلو کمی بیشتر می‌شود که سبب بهبود هندلینگ شده و از این نظر شباهت زیادی به مدل‌های بنزینی بی ام و دارد.