شرکت خودروسازی نیسان اعلام کرد می خواهد تا سال 2022-2023 میلادی فروش خودروهای برقی خود را شش برابر کرده و میزان تولید این خودروها را به یک میلیون خودرو برساند. با موتوتل همراه باشید.

به تازگی خیلی از خودروسازان به دنبال لزوم مقابله با آلودگی محیط زیست بیشتر از قبل از تولید خودروهای با موتور احتراق معمولی فاصله می‌گیرند. اکنون شرکت نیسان رقابت سختی در پیش دارد. نیسان سال گذشته موفق به تولید 163 هزار خودروی تمام برقی یا مجهز به سامانه‌ ای پاور (E-POWER) شد. در سامانه‌ ای پاور از موتور بنزینی برای شارژ موتور برقی استفاده می‌شود.

شرکت خودروسازی نیسان در بیانیه‌ای اعلام کرد، بر طبق پیش بینی های انجام شده قصد دارد در سال 2025 نیمی از فروش در ژاپن و اروپا، 20 تا 30 درصد فروش در آمریکا و 35 تا 40 درصد فروش در چین را به خودروهای برقی اختصاص دهد. نیسان از شرکای تجاری رنو فرانسه به‌حساب می‌آید و می‌خواهد هشت خودروی جدید کاملا برقی روانه بازار کند.

نیسان در چین به عنوان بزرگ‌ترین و پرسودترین بازار خودروی جهان حضور پررنگی دارد و در نظر دارد 20 مدل برقی وارد این بازار کند. شرکت نیسان ماه فوریه از سرمایه گذاری 7 میلیارد و 600 میلیون یورویی طی پنج سال در چین خبر داد.