به تازگی فراخوانی در ایالات متحده آمریکا توسط شرکت خودروسازی تویوتا برپا شده که مدل‌های جدید تویوتا کمری و خصوصاً مدل‌های 2018 را در برمی گیرد. تمام خودروهای مشمول فراخوانی با مشکل عجیب و غیرعادی مواجه هستند که می‌تواند به قطعات متحرک و اصلی پیشرانه آسیب بزند یا حتی پیشرانه را از ادامه کار بازدارد. با موتوتل همراه باشید.

به گفته‌ی شرکت تویوتا، مشکل تویوتا کمری مدل‌های جدید 2018 به "پیستون‌های موتور" مربوط است که کمی بزرگ‌تر از قطر مشخص تولید شده‌اند و می‌تواند صدماتی به دیگر قطعات خودرو وارد کرده و در کل پیشرانه محرک تویوتا کمری را از کار بیندازد. کمپانی خودروسازی تویوتا دلیل این مشکل را خطای مونتاژ اعلام کرده که در برخی موارد باعث تولید صدای غیرطبیعی یا خارج شدن دود از اگزوز می‌شود. در این راستا، راننده چراغ‌ها و هشدارهایی برای بررسی پیشرانه خودرو دریافت می‌کند. ممکن است در حین رانندگی پیشرانه محرک خودرو از کار بیفتد و کنترل را برای راننده مشکل کند که منجر به وقوع تصادف خواهد شد.

شرکت تویوتا اعلام کرد، در حدود 1730 دستگاه تویوتا کمری مدل 2018 مشمول این فراخوانی می‌شوند و تا پایان ماه می، تمام مالکان از طریق ایمیل مطلع خواهند شد و برای حل مشکل خودروهای خود لازم است به نمایندگی‌های مجاز این شرکت در سراسر کشور آمریکا مراجعه نمایند.

کارشناسان شرکت خودروسازی تویوتا، برای رفع این مشکل کدهای تولید پیستون را مورد تست قرار می‌دهند. در صورت وجود پیستون‌های مشکل دار در پیشرانه، پیشرانه محرک خودرو به طور کامل و بدون دریافت هیچ هزینه‌ای، با یک موتور جدید تعویض می‌شود تا پیستون‌های سالم در تمام تویوتا کمری‌ها به کار گرفته شود.

لازم به ذکر است، نسل هشتم تویوتا کمری در مدل‌های بنزینی و هیبریدی از اواسط سال 2017 میلادی عرضه شده و با قیمت پایه 23 هزار و 495 دلار و حداکثر قیمت 34 هزار و 950 دلار در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد.