شرکت نگین خودرو، نماینده فروش محصولات رنو در بازار ایران، به فروش نقدی و اقساطی خودروهای رنو تلیسمان و رنو کولئوس پایان داد. دلیل این تصمیم، نوسانات موجود در بازار ارز عنوان شده است. با موتوتل همراه باشید.

نوسانات قیمت ارز در روزهای اخیر، واردکنندگان خودرو را در کشورمان بر آن داشته تا محصولات خود را بر اساس قیمت روز دلار در اختیار مشتریان قرار دهد.

در سال گذشته به دلیل بسته شدن سامانه ثبت سفارش خودرو و افزایش تعرفه‌های واردات خودروهای وارداتی، شاهد افزایش قیمت قابل توجهی بودیم. اکنون به نظر می‌رسد تلاطم بازار ارز سبب ایجاد جهش دیگری در بازار خودروی کشورمان شده است. این مسئله چندان جالب توجه خریداران نیست و حتی می‌تواند به واردکنندگان خودرو نیز خسارت بزند.

به دنبال افزایش قابل توجه نرخ ارز در روزهای نخست سال 97، شرکت نگین خودرو فروش با قیمت قطعی و تحویل فوری تلیسمان و کولئوس را متوقف کرده و تنها شرایط فروش مشارکتی و به قیمت روز را برای محصولات خود در نظر گرفته است.

در شرایط فروش فوری و با قیمت بخشنامه‌های قبلی، خودروها با تحویل 30 روزه، اقساط 12 ماهه و تخفیف خرید نقدی در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد.