محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت، از ابلاغ مصوبه کاهش تعرفه واردات خودروهای هیبریدی به دستگاه‌های اجرایی خبر داد. بر این اساس، باید منتظر کاهش قیمت خودروهای هیبریدی باشیم. با موتوتل همراه باشید.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، با اشاره به مصوبه جدید دولت برای تعرفه خودروهای هیبریدی گفت: مصوبه پیشین دولت که فاصله تعرفه خودروهای هیبریدی مختلف را کاهش داده و شرایطی به وجود آورده بود که اشتیاق برای عرضه خودروهای هیبریدی کم شده بود تغییر داد. او با استناد به مصوبه جدید گفت: این مصوبه برای این به تصویب رسیده که خودروهای هیبریدی تولید شده به صورت موازی، سری و سری موازی را مورد حمایت قرار دهیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بهترین نوع خودروهای هیبریدی دقیقا شبیه خودروهای برقی بوده و بقیه با نرخ سود تعرفه ترجیحی نسبت به خودروهایی که سوخت فسیلی مصرف می‌کنند امکان عرضه خواهند داشت و این مصوبه به اطلاع تمام دستگاه‌های اجرایی رسیده است.

بنا بر ابلاغیه جدید، تعرفه خودروهای هیبریدی بین 5 تا 20 درصد است. در حالی که قبل از آن حقوق گمرکی واردات خودروهای هیبریدی بین 25 تا 65 درصد بود. افزایش تعرفه خودروهای هیبریدی، حاشیه‌هایی به همراه داشت. اکنون با ابلاغ مصوبه جدید، امیدواریم قیمت این خودروها به طور قابل توجهی کاهش پیدا کند.