کراس اوور هوشمند دانگ فنگ در نمایشگاه بین‌المللی پکن رونمایی شد و با گزینه‌های مختلف مولد قدرت و انتقال قدرت در معرض دید عموم قرار گرفت. اکنون نسخه نهایی این خودرو با قیمت پایه 100 هزار یوآن آماده‌ی ورود به بازار است. با موتوتل همراه باشید.

کراس اوور دانگ فنگ به موتور 1.5 لیتری چهار سیلندر توربوشارژر مجهز شده که قادر به تولید قدرت 150 اسب بخاری و گشتاور 220 نیوتن متری است، این در حالی است که پیشرانه دوم خودرو حجم 1.8 لیتری داشته و با تنفس طبیعی هوا به درون سیلندرهای خودرو، می‌تواند قدرت 139 اسب بخاری و گشتاور 187 نیوتن متری تولید کند که هر دوی آن‌ها توسط جعبه دنده 5 سرعته دستی یا جعبه دنده اتوماتیک CVT نیروی خود را به چرخ‌ها منتقل کند.

از تکنولوژی‌های به‌روز کراس اوور هوشمند دانگ فنگ می‌توان به نمایشگر بزرگ لمسی درون کابین، پنل و کنسول مرکزی دیجیتال، غربیلک فرمان اسپرت و ... اشاره کرد. اصلی‌ترین ویژگی این خودرو سیستم عامل Baidu Apollo است که سیستم عاملی مبتنی بر هوش مصنوعی بوده و در ابتدا فقط در خودروهای خودران دیده می‌شد، اما اکنون شاهد به‌کارگیری این سیستم روی کراس اوور دانگ فنگ ix5 هستیم که در کنترل هوای کابین، پنجره‌ها، سانروف، تشخیص چهره برای ورود به درون کابین و راه اندازی اتومبیل، کنترل خودرو از راه دور، سیستم هشداردهنده و ...کاربرد دارد.