قرار است دو خودروی دامای ایکس 5 (Domy X5) و دامای ایکس 7 (Domy X7) توسط شرکت یاران خودرو اروند به بازار ایران راه یابد. برای اطلاع از مشخصات و قیمت این خودروهای چینی، با موتوتل همراه باشید.

شرکت یاران خودرو اروند، به‌عنوان نماینده رسمی برند Domy در ایران معرفی شد و توانست مجوز واردات خودروهای این سازنده چینی را به دست آورد. به زودی پیش فروش خودروهای چینی دامای در بازار ایران شروع می‌شود.

دامای یا دومای، یک خودروساز چینی همکارِ زوتی است که مدت کوتاهی از فعالیت آن می‌گذرد. خودروهای برند دامای در اواخر سال گذشته به طور رسمی در ایران معرفی شدند و اکنون قرار است دو خودروی ایکس 5 و ایکس 7 به بازار ایران راه یابد.

دامای ایکس 5 یک کراس اوور کوچک شهری است. این خودروی تک دیفرانسیل به پیشرانه 1.5 لیتری توربو با قدرت 147 اسب بخار و گشتاور 195 نیوتن متر مجهز شده است. قیمت این کراس اوور چینی در حدود 120 تا 140 میلیون تومان برآورد شده است.

دامای ایکس 7 ابعاد بزرگ‌تری نسبت به ایکس 5 دارد و از پیشرانه 2 لیتری توربو با قدرت 174 اسب بخار و گشتاور 245 نیوتن متر همراه با گیربکس 6 سرعتِ اتوماتیک بهره می‌برد. این خودرو با قیمتی در حدود 200 میلیون تومان وارد بازار کشورمان می‌شود.