اخیراً بازار خودرو نا به سامانی‌های زیادی را پشت سر گذاشت و خیلی از شرکت‌های واردکننده قیمت محصولاتشان را افزایش دادند. اکنون آرین موتور به‌عنوان نماینده رسمی محصولات میتسوبیشی از این قاعده مستثنی نبوده و به زودی شاهد عرضه میتسوبیشی اکلیپس در ایران خواهیم بود. با موتوتل همراه باشید.

در نخستین روزهای سال خیلی از شرکت‌های واردکننده خودرو برای به دست آوردن سهم بیشتری از بازار ایران، به دنبال واردات محصولات جدید و متنوع‌تر از برندهای معتبر خودروسازی دنیا هستند تا بتوانند با جلب رضایت مشتریان، به فروش بیشتری رسیده و حضور پررنگ‌تری در ایران داشته باشند.

شرکت آرین موتور اعلام کرد بازار ایران به زودی شاهد ورود میتسوبیشی اکلیپس خواهد بود. علی شکوهی، مدیر بازاریابی آرین موتور در مصاحبه‌ای اعلام کرد: در سال 96 از مدل هیبریدی اوتلندر رونمایی کردیم و در سال جدید نیز برنامه‌های متنوعی برای حضور پررنگ‌تر در بازار خودروی ایران داریم. قرار بر این است، در سال جاری جدیدترین محصول میتسوبیشی یعنی میتسوبیشی اکلیپس کراس رونمایی شده و وارد بازار ایران شود.

شکوهی در ادامه اظهار کرد: ما در شهرهای مختلف چون بندرعباس، بوشهر، ساری و تنکابن، به دنبال راه اندازی نمایندگی هستیم. اکنون تمام اقدامات مربوط به مجوز و هماهنگی‌ها انجام شده و تا شهریورماه 97، تمامی این شهرها دارای نمایندگی رسمی آرین موتور، نماینده رسمی محصولات میتسوبیشی در ایران خواهند بود و می‌توانند به مشتریان این شهرها خدمات بدهند.

میتسوبیشی اکلیپس یک کراس اوور شهری است و با توجه به قیمت حدودی آن، رقیبی برای خودروهای کیا اسپورتیج، تویوتا راو4، CH-R و هیوندای توسان در بازار ایران خواهد بود.

اکلیپس دارای پیشرانه چهار سیلندر 16 سوپاپ توربوشارژ با حجم 1.5 لیتری است و قادر به تولید قدرتی برابر 162 اسب بخار و گشتاور 400 نیوتن متر است. این قدرت تولیدی توسط گیربکس 8 سرعته اتوماتیک (CVT) در نسخه استاندارد به چرخ‌های جلو (FWD) و در نسخه اسپرت، به هر چهار چرخ (AWD) خودرو منتقل می‌شود.