امروزه خودروهای سه در هاچ بک در بازار خودروی دنیا دیده نمی‌شوند. در ابتدا خودروی هاچ بک همانند کراس اوور Paceman شرکت مینی انگلیس و سپس رنو کلیو که از ابتدا به عنوان هاچ بک سه در معرفی نشد رونمایی شدند. اکنون قرار است یک خودروی سه در هاچ بک توسط پژو تولید شود. با موتوتل همراه باشید.

فولکس واگن پولو جدید، کیا سید، سئات ایبیزا و سیتروئن C3، هیچ تمایلی به سه درب بودن خودروی هاچ بک تولیدی خود نداشتند. اکنون شرکت پژو تصمیم گرفته نسخه سه در خودروی هاچ بک خود یعنی 208 را وارد مرحله تولید کند.

اطلاعات منتشر شده توسط خبرگزاری‌های خارجی نشان می‌دهد، در کشوری مانند هلند، پژو ثبت سفارش خودروی هاچ بک را انجام نمی‌دهد و خط مونتاژ خود را حذف کرده است. هنوز مشخص نیست در کدام یک از کشورهای اروپایی، پژو 208 به فروش برسد. همچنین بازار فروش مشخصی برای مدل سه در هاچ بک پژو 208 مشخص نشده است.

شرکت پژو در حال کار روی مدل 208 جدید خود است. این مدل روی پلتفرم CMP به کار می‌رود که وزن خودرو را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. احتمال می‌رود مدل جدید پژو 208 فعلی، کمی بزرگ‌تر بوده و این بزرگ‌تر بودن برای فضای بار قسمت عقب خودرو و جای پای سرنشینان عقبی است.

این خودروساز فرانسوی قصد دارد هاچ بک محبوب خود را بهینه‌تر از مدل فعلی کرده و با به کار گرفتن موتور سه یا چهار سیلندر توربو و موتور دیزلی، موتوری بهتر از مدل‌های قبلی ارائه دهد.