به تازگی مدل مفهومی تمام الکتریکی خودروی شاسی بلند BMW iX3 در نمایشگاه خودروی 2018 پکن رونمایی شده است. این خودروی برقی با طراحی آینده نگرانه خود، از زبان طراحی جدید این شرکت برای خودروهای سری i پرده برمی دارد. با موتوتل همراه باشید.

طرح مفهومی جدید با نام iX3، یک مدل تمام الکتریکی از کراس اوور X3 این شرکت بوده و در طراحی آن اصالت خودروهای بی ام و همراه با پارامترهای جدید طراحی به چشم می‌خورد.

به گفته مدیران شرکت بی ام و، خودروی تمام برقی جدید در سال 2019 وارد مرحله تولید می‌شود. این شاسی بلند برقی نمونه‌ای از 25 خودروی برقی است که این سازنده آلمانی می‌خواهد تا سال 2025 رونمایی کند و همراه با 13 خودروی پلاگین هیبریدی به معرض نمایش بگذارد.

از تفاوت‌های این شاسی بلند جدید با مدل مشابه خود یعنی X3، بهینه‌تر کردن ضریب آئرودینامیک و جلوپنجره در هم ادغام شده است؛ جلوپنجره‌ای که در تمام دنیا، به‌عنوان زبان طراحی مجزا و خاص شرکت بی ام و شهرت دارد. در بخش عقبی این شاسی بلند شاهد یک اسپویلر کوچک و ظریف هستیم و به دلیل این که خودرو برقی است، هیچ قسمتی به عنوان اگزوز به چشم نمی‌خورد.

در مورد نیرو محرکه بی ام و iX3 نیز می‌توان گفت بنا بر اعلام شرکت بی ام و این خودرو به موتور برقی نسل پنجم مجهز شده که توانایی تولید قدرت 266 اسب بخار را دارد. این موتور با باتری‌هایی با ظرفیت 70 کیلووات بر ساعت هماهنگ شده تا قدرت لازم را برای راننده و سرنشینان فراهم کند.