به نظر شما دوج چلنجر SRT Hellcat با 707 اسب بخار قدرت، چگونه می تواند بهتر شود؟ آری، درست حدس زدید، بدنه ای عریض تر می تواند این هیولا را جذاب تر از قبل کند.

حدودا یک ماه پیش، کمپانی خودروساز دوج (Dodge) از دو مدل جدید از سری ماشین های هیولا مانندِ چلنجر (Challenger) و چارجر (Charger) خود رونمایی کرد و آن ها را Daytona و A/T نامید. با تمام جذابیتی که این ماشین ها داشتند، اما این خودروساز آمریکایی نشان داد که آن ها تنها قله ای از یک کوه یخ بوده و هنوز شگفتی های بیشتری از این ماشین های عضلانی در راه است (خودروی عضلانی یا Muscle Car، اصطلاحی آمریکایی است که اصولا به ماشین های آمریکایی دو در با موتورهای قدرتمند گفته می شود و اکثرا نیز دیفرانسیل عقب هستند).

شرکت مادر دوج یعنی گروه فیات کرایسلر (Fiat Chrysler Automobiles, FCA) قصد دارند پیش از مدل های 2018، چندین مدل جذاب دیگر از چلنجر را رونمایی کنند. بر اساس وب سایت Automotive News، این خودروی عضلانی دو در، یک خوردوی چهار چرخ محرک (all-wheel drive) بوده و در زیر کامپوت خود نیز یک موتور V6 جای داده است و GT AWD نامیده خواهد شد. حال شاید مهم ترین و جذاب ترین نکته اینجاست که کمپانی خودروساز دوج قصد دارد ماشین 707 اسب بخاری چارجر SRT Hellcat را به گونه ای تغییر دهد که به احتمال بسیار زیاد، همه شما از شیفتگان آن خواهید شد؛ این ماشین بدنه ای عریض تر به خود خواهد دید و این هیولای تازه متولد شده قرار است با نام چلنجر ADR شناخته شود.

جالب است که بدانید با توجه به تصویر بالا، کمپانی دوج به جز چلنجر ADR، قصد ساخت ماشین های عضلانی دیگری را نیز دارد. این کمپانی همچنین قصد دارد تا سال 2021، یک دوج باراکودای جدید نیز روانه بازار گرداند. این ماشین درست همانند سایر ماشین های ساخته شده توسط کمپانی دوج، بر روی پلتفرم FCA Giorgio قرار خواهد داشت.

هنوز نمی توان گفت که این باراکودای جدید با چه خودرویی رقابت خواهد کرد زیرا این کمپانی به تازگی شروع به طراحی این ماشین کرده است. اما شاید بتوان حدس زد که این ماشینِ مجهز به توربوشارژر دوقلوی V6 بتواند رقیب سختی برای فورد موستانگ و شورلت کامارو باشد. تنها می توان امیدوار بود و چندین سالی صبر کرد!

نویسنده: رضا اصغرزاده

منبع: mashable