عرضه ماشین جدید نیسان سنترا SR  توربو 2017

اگر به این فکر می کنید که چرا کمپانی خودروسازی نیسان یک موتور 188 اسب بخاری با موتور 1.6 لیتری 4 سیلندر توروبوشارژ برای ماشین سنترا (Sentra) خود در نظر گرفته است، تنها یک جواب برای شما داریم. زیرا این کمپانی توانایی انجام این کار را دارد!

ماشین های اسپورت نیسان سنترا همواره از محبوبیت قابل قبولی برخوردار بودند. شاید محبوبیت این ماشین به اندازه خودروهایی که همه روزه شاهد آن ها هستیم نباشد اما به هر حال نیسان قصد دارد برای مدل 2017 این ماشین اقداماتی انجام دهد تا بتواند جزء محبوب ترین ماشین ها جای گیرد. همان طور که پیش تر به آن اشاره شد، نیسان قصد دارد قدرت مدل 2017 ماشین جمع و جور سدان خود یعنی سنترا را به لطف یک موتور توربو شارژ جدید به 188 اسب بخار برساند. شاید برای اینکه بتوانید به بزرگی اقدام اخیر نیسان پی ببرید بهتر است به این نکته اشاره کنیم که این یعنی مدل 2017 نیسان سنترا، 50 درصد نسبت به ماشین سنترا SR که از یک موتور 1.8 لیتری بدون توربوشارژ بهره می گیرد، قدرت بیشتری دارد. خوشبختانه سنترا SR توربو در دو نسخه 6 دنده ای دستی و نسخه اتوماتیک با سیستم انتقال قدرت Xtronic نیسان با قابلیت حالت دستی به بازار عرضه خواهد شد. 

غول خودروسازی ژاپنی همچنین سیستم ترمز و اجزای سیستم تعلیق ماشین را نیز بهبود بخشیده و کارایی آن ها را افزایش داده اند. فنرها در مدل 2017 نیسان سنترا 10 درصد سفت و سخت تر شده، سیستم تعلیق ساختار جلویی ماشین نیز 23 درصد افزایش یافته و سیستم تعلیق شوک عقب ماشین نیز 50 درصد بهبود یافته است. ترمزهای دیسکی استاندارد 11 اینچی جلوی ماشین در نسخه جدید نیسان Sentra با یک ترمز دیسکی 11.7 اینچی جایگزین شده و با ترمز دیسکی 11.5 اینچی عقب، مکمل خوبی برای یکدیگر به شمار می آیند. به کارگیری این ترمزها و سیستم تعلیقی که به آن اشاره شد، به نیسان سنترا SR توربو 2017 کمک خواهد کرد که دقیقا به همان مقداری که در سرعت و شتاب می تواند خوب عمل کند (به واسطه ی موتور 188 اسب بخاری توربوشارژ آن)، می تواند ترمز کرده و متوقف شود.

برخلاف گفته های این کمپانی خودورساز ژاپنی، نیسان سنترا SR توربو از CarPlay کمپانی اپل پشتیبانی نمی کند. نیسان پیش از این اعلام کرده بود که "سنترا SR توربو از تکنولوژی تشخیص صدای سیری (Siry Eyes Free Voice Recognition) استفاده خواهد کرد. این موضوع باعث خواهد شد، برقراری و دریافت تماس ها، ارسال و دریافت پیام های متنی، انتخاب و پخش موسیقی توسط یک دستگاه سازگار با آن، دریافت نوتیفیکیشن ها، درخواست تعیین مسیر حرکت و ... راحت شده و تمامی این ها به وسیله ی ارتباط صوتی با دستورات سیری و بدون استفاده از دست انجام خواهد شد."

یکی از مقامات کمپانی نیسان به وب سایت خبرگزاری تکنولوژی Mashable خاطر نشان کرد که مدل 2017 نیسان سنترا SR توربو از ماه اکتبر سال 2016 میلادی و با قیمت پایه 23 هزار دلار برای فروش به بازار عرضه خواهد شد.

نویسنده: رضا اصغرزاده

منبع: mashable