رونمایی از کانسپت جدید کادیلاک اسکالا

پس از سال ها انتشار شایعات و تبلیغات مختلف در نهایت خودروی سدان کادیلاک رخ نشان داد.  یک خودروی سدان بزرگ و لوکس که ظاهری فریبنده به خود گرفته است. کانسپت کادیلاک اسکالا (Cadillac Escala concept) همان ماشینی است که می تواند به راحتی دل هر بیننده ای را به تسخیر خود درآورد.

معنای لغوی اسکالا (Escala) در زبان اسپانیایی به معنای مقیاس است. این یک خودروی مفهومی است که احتمالا به تولید انبوه نخواهد رسید و در بخش تحقیق و توسعه (R&D) این خودروساز بزرگ آمریکایی به همراه سه خودروی جدید کراس اوور در حال توسعه است. با این حال Johan de Nysschen مدیر عامل این برند تجاری در یک مصاحبه مطبوعاتی گفت: “ مدل اسکالا این پتانسیل را دارد که به محصولات تولیدی ما اضافه شده و وارد خط تولید این کمپانی گردد.”

اجازه دهید برای معرفی این خودرو، کار را از زیر کاپوت آن آغاز کنیم. قلب تپنده کانسپت کادیلاک اسکالا را یک موتور توربوی دوقلوی V-8 با ظرفیت 4.2 لیتر تشکیل می‌ دهد و کادیلاک تایید کرده که این پیشرانه در حال توسعه برای تولید است. کادیلاک جزئیات بیشتری از این موتور منتشر نکرده؛ اما به گفته این منبع خبری گمانه زنی هایی وجود دارد که قدرت تولید شده توسط این موتور از طریق یک گیربکس اتوماتیک 10 سرعته، تولید شده توسط کمپانی جنرال موتورز، به چرخ های عقب این کانسپت منتقل می شود.

این اطمینان تقریبا وجود دارد که اسکالا نیز به سیستم فعال مدیریت سوخت (Active Fuel Management) کمپانی GM مجهز شده باشد. این سیستم اجازه می دهد تا این خودروی چهار سیلندر سوخت کمتری مصرف کند.

کانسپت کادیلاک اسکالا آخرین ساخته این کمپانی است که بر روی معماری امگا بنا نهاده شده است. این خودرو حتی از سدان مدل CT6 این کمپانی نیز بزرگتر است. کانسپت اسکالا 5.34 متر طول داشته و 16.5 سانتیمتر بلندتر از کادیلاک CT6 طراحی شده است. فاصله بین هر دو محور 3.22 متر (127.1 اینچ) بوده که حدود 12 سانتیمتر بیشتر از ویل بیس CT6 است. اسکالا در واقع بسیار کشیده تر از مدل های کلاس S مرسدس،A8L  و XJ LWB است. اگر به دنبال مدل درازتری می گردید، میباخ یا رولز رویس می تواند گزینه مناسبی باشد.

این خودرو نه تنها در نمای بیرونی که در داخل نیز بسیار لوکس و زیبا به نظر می رسد. نمایشگرهای منحنی اولد توسعه یافته توسط کمپانی سامسونگ در پشتی صندلی های جلو به خوبی خودنمایی می کند و روکش صندلی ها در پوششی از چرم، زیبایی کابین را دو چندان کرده است. پنل های در و محوطه قسمت بار نیز با پوشش مشابهی زینت یافته اند.

در بیرون و از نمای جلو نیز لوگوی کادیلاک بر روی جلو پنجره جلوه گری خاصی داشته و  طراحی چراغ های  LED ظاهری تهاجمی به آن بخشیده است. کانسپت کادیلاک اسکالا بر روی چهار چرخ 22 اینچی آرام گرفته است. اسکالا یک طرح مفهومی است؛ اما اگر تنها یک درصد هم احتمال داشته باشد که این خودرو به تولید انبوه برسد، حتی انتظار کشیدن برای دیدن آن نیز لذت بخش خواهد بود. باید دید کادیلاک با این مدل کانسپت خود چه برخوردی خواهد داشت!

نویسنده: امید اصغرزاده

منبع: motortrend