ماشین الکتریکی ۳ چرخ با نام سولو

بسته به دید هر انسانی می توان این گونه برداشت کرد که در حال حاضر در ابتدا و یا میانه های راه تحولی بزرگ در صنعت حمل و نقل شخصی هستیم. دیگر به سختی می توان ماشین های الکتریکی را ایده ای نو و بدیع به شمار آورد.

رشد طراحی و تولید ماشین های الکتریکی به دلیل استفاده از سوخت تجدیدپذیر و پاک، به حدی افزایش پیدا کرده که حتی بزرگترین و قدیمی ترین خودروسازان دنیا را نیز مجاب کرده تا حداقل یک و یا حتی چند ماشین الکتریکی طراحی کرده و قول عرضه این ماشین ها را به مشتریان و علاقه مندان خود تا چند سال آینده را بدهند. اوبر، Lyft و رقبای کوچکتر آن ها از قبیل کمپانی نوتونومی در سنگاپور، به دنبال استفاده از تاکسی های الکتریکی و خودران خود هستند و همه روزه می شنویم که آزمایشات مربوط به این ماشین ها، شهرهای کوچک و بزرگ بیشتری را به تسخیر خود در می آورند.

با توجه به این تفاسیر، همواره سوالاتی وجود دارد که ماشین های الکتریکی آینده به چه شکلی خواهند بود و چه طراحی برای آن ها اتخاذ خواهد شد. از جمله این طراحی ها برای ماشین های الکتریکی جدید می توان به ماشین الکتریکی سه چرخ کمپانی Electra Meccanica اشاره کرد. این ماشین الکتریکی سه چرخ که به تازگی توسط کمپانی Electra Meccanica معرفی شده، در کانادا با هزینه 19 هزار و 888 دلار کانادا (15.500 دلار آمریکا) به فروش می رسد. نکته قابل توجه این جاست که شما می توانید این ماشین الکتریکی را از طریق وب سایت این کمپانی و با مبلغ 250 دلار پیش خرید کنید و 1 سال بعد این خودروی الکتریکی سه چرخ برای شما ارسال خواهد شد.

این کمپانی اذعان داشت که در این تابستان، 20.000 درخواست پیش خرید برای این ماشین های الکتریکی سه چرخ دریافت کرده اند که البته در صورت عدم تمایل متقاضیان، مبلغ پرداختی شان قابل استرداد خواهد بود.

بگذارید کمی بیشتر شما را با ماشین الکتریکی سه چرخ کمپانی Electra Meccanica آشنا کنیم. این ماشین الکتریکی که با نام Solo شناخته می شود، تنها گنجایش یک نفر را داشته و از قدرت 82 اسب بخاری بهره می برد. این ماشین قادر است با یک بار شارژ، 100 مایل (160 کیلومتر) حرکت کند و شتاب اولیه 0 تا 60 مایل بر ساعت (0 تا 96 کیلومتر بر ساعت) آن، 8 ثانیه است. اما نکته قابل تامل اینجاست که زمان شارژ این ماشین سه چرخ، 3 ساعت به درازا می انجامد. چرخ های این ماشین 15 اینچی (38 سانتی متری) است و تقریبا 61 سانتی متر از فیات 500 کوچک تر است. این ماشین سه چرخ با جثه کوچک خود تقریبا به اندازه مرسدس بنز C3002 کوپه می تواند در خود بار و چمدان های شما را جای دهد.

با این که این روزها ماشین های عجیب و غریب بسیاری طراحی و تولید می شوند، اما به راستی بسیار جالب است که بدانیم چه کسانی قرار است سوار این سه چرخ های الکتریکی شوند. یکی از همین ماشین های عجیب و غریب، Arcimoto SRK است که به نظر می رسد نسخه بزرگتر و روباز ماشین الکتریکی سه چرخ Solo است. ماشین کوچک و جذاب دیگری که می توان نام برد، کانسپت نیسان موبیلیتی است که استفاده از آن به نظر بسیار سرگرم کننده است. در نهایت هم می توان به موتور Mahindra GenZe 2.0 اشاره کرد که احتمالا بیشتر از سایر ماشین ها برای شما ملموس خواهد بود.

با خیل عظیم ماشین ها و موتورهای الکتریکی جدید و عجیب الخلقه، آیا به نظر شما روزی می توان در خیابان ها شاهد این ماشین های مفهومی باشیم و یا اینکه در حد مدل های محدود و مفهومی باقی خواهند ماند؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: تک بوک