بنتلی فلائینگ اسپرW12 S  جدیدترین محصول تولیدی کمپانی بنتلی است که با 10 اسب بخار بیشتر نسبت به نسل قبلی خود بر بلندای این کمپانی ایستاده است.

بنتلی یک کمپانی بزرگ خودروسازی در بریتانیا است که در سال 1998 توسط گروه خودروسازی فولکس واگن خریداری شد. در حال حاضر دفتر مرکزی و کارخانه تولیدی اصلی شرکت بنتلی موتورز، در شهر کرو، انگلستان قرار دارد. به ادعای این خودروساز بریتانیایی مدل اس فلائینگ اسپر W12 سریع ترین سدان بنتلی در تاریخ این کمپانی است. با فشردن پدال گاز عقربه کیلومتر شمار آن می توان به سرعت 202 مایل بر ساعت (325 کیلومتر بر ساعت) هم برسد. توجه داشته باشید که این یک خودروی سدان است و نه یک سوپر اسپرت!

دست یافتن به این سرعت، چیزی در حدود 2 مایل بر ساعت مدل S را سریع تر از مدل پایه‌ ای W12 نشان داده و از سویی دیگر آن را به سریع ترین سدان ساخته شده توسط این تیم انگلیسی تبدیل کرده است. سریع ترین سدان بنتلی در زیر کاپوت زیبای خود، یک موتور 6.0 لیتری W-12 و یک توربوشارژر دوقلو داشته که نیروی تولیدی خود را به هر چهار چرخ این خودرو وارد می کند. چنین قلب تپنده ای، نیرویی برابر با 626 اسب بخار فراهم کرده و گشتاور 820 نیوتن – متر را شامل می شود. این مدل جدید قادر است تنها در 4.2 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد. بازگرداندن یک سیستم تعلیق اسپرت تر به این خودرو شخصیت آن را تهاجمی تر کرده است. بنتلی می گوید که این تغییر باعث بهبود در سواری این مدل شده و راننده را بر روی جاده مسلط تر کرده است.

در طراحی بدنه این ماشین نشانه هایی از مدل فلائینگ اسپر V8 S دیده می شود؛ اما بسیار گرانتر از این مدل خواهد بود. بنتلی جدیدترین محصول خود را در یک لباس براق خوشرنگ عرضه کرده است. چراغ های جلویی گرد و جلو پنجره مشکی رنگ آن چهره ای سنگین و دوست داشتنی از آن درست کرده و حرکت بر روی چهار چرخ 21 اینچی 7 پره نیز ابهت خاصی به آن بخشیده است. در داخل مدل W12 S نیز وضعیت بر همین منوال است. یک فرمان سه پره، تودوزی های چرم دو رنگ و یک جلو داشبورد مشکی رنگ زیبا، تجربه یک رانندگی لذت بخش را نوید می دهد. بنتلی به این مدل گزینه های دیگری نیز افزوده است. ترمزهای دیسکی کربنی – سرامیکی و رینگ های 21 اینچی 5 پره از گزینه های سفارشی برای سریع ترین سدان بنتلی است؛ اما مسلما این گزینه های سفارشی کمی قیمت آن را بالاتر خواهد برد.

کمپانی بنتلی هنوز برای مدل Flying Spur W12 S هیچ قیمت گذاری اعلام نکرده است؛ اما قطعا باید با قیمتی بیش از 228,000 دلار برای مدل بدون پسوند S آن باشد. این خودرو در سال 2017 وارد بازارهای جهانی خواهد شد.

نویسنده: امید اصغرزاده

منبع: caranddriver