380 کیلومتر با یک بار شارژ خودروی الکتریکی Chevy Bolt

در ژانویه گذشته کمپانی خودروسازی شورولت یک نسخه تمام الکتریکی از مدل بولت (Bolt) را که قبلا تنها یک نسخه هیبریدی داشت، با این ادعا که با بهینه سازی مصرف انرژی تا 200 مایل (321 کیلومتر) را پوشش خواهد داد، معرفی کرد. اما شورولت نه تنها به قول خود عمل کرد که حتی در حال حاضر نشان داد که این اتومبیل با یک شارژ کامل می تواند تا شعاع 238 مایل (383 کیلومتر) حرکت کند.

طی کردن چنین مسافتی به لطف یک باتری 60 کیلووات ساعت فراهم شده که می تواند به مدت 9 ساعت سیستم را از طریق یک شارژر 240 ولتی به طور کامل شارژ کند. البته گزینه دیگری نیز برای مشتریان وجود دارد. با نیم ساعت استفاده از گزینه شارژ سریع  DC، خودروی الکتریکی Chevy Bolt قادر است تا 90 مایل (حدود 145 کیلومتر) را طی کند. برای کم کردن نگرانی در مورد دامنه حرکتی این خودرو، سیستم ناوبری ماشین الکتریکی بولت با توجه به موقعیت ایستگاه های شارژ میتواند مسیرهای حرکتی را برآورد کند. جزئیات بیشتر درباره ماشین برقی شورولت بولت از این قرار است. یک موتور الکتریکی 150 کیلووات (200 اسب بخار) که گشتاور 360 نیوتن – متر تولید می کند، می تواند این خودرو را در کمتر از 7 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت رسانده که برای یک ماشین الکتریکی می تواند زمان نسبتا مناسبی باشد. فاصله بین دو محور (ویل بیس) 102.4 اینچ (260 سانتیمتر) بوده و سقف منحنی شکل آن می تواند 5 سرنشین را در زیر خود جای دهد. صندلی های ماشین الکتریکی Chevy Bolt تاشو بوده و شورولت قول داده است که صندوق عقب آن به اندازه کافی فضای مناسب در اختیار مشتری قرار خواهد داد.

 

در داخل این ماشین نیز سیستم سرگرمی خودرو از طریق یک نمایشگر لمسی 10.2 اینچی که بر روی کنسول وسط قرار گرفته کنترل می شود. این سیستم با اندروید اتو (Android Auto) و اپل کارپلی (Apple CarPlay) هم سازگار است. خودروی الکتریکی Chevy Bolt به یک سیستم وای – فای نیز مجهز بوده که مشتریان می توانند با یک اشتراک سه ماه از آن استفاده کنند. این ویژگی به راننده امکان می دهد تا شارژ باتری اتومبیل خود را چک کرده، تهویه هوا را خاموش روشن نموده و با استفاده از یک اپلیکیشن تلفن همراه از راه دور موتور را استارت بزند.

ماشین الکتریکی شورولت بولت در اواخر امسال و با برچسب قیمتی 37,500 دلار در بازارهای ایالات متحده در دسترس خواهد بود.

منبع: تک بوک