ایالات متحده یکی از بزرگترین بازارهای فروش مرسدس بنز AMG است. فقط بازار لوس آنجلس به تنهایی هشتمین بازار بزرگ فروش محصولات AMG است. مرسدس بنز به منظور ادامه فروش موفقیت آمیز خود مدل 2017 مرسدس بنز E43 AMG را وارد این بازار پررونق کرد. این همان محصول آشنای تولیدی AMG بوده؛ اما برچسب قیمتی نسبتا ارزانتری دارد.

این اتومبیل بر روی چهار چرخ 19 اینچی پنج پره سوار شده و البته گزینه سفارشی آن شامل رینگ های 20 اینچی است. سپر جلو شامل سه بخش بزرگ برای ورودی هوا بوده و لوگوی بنز مثل همیشه بر روی جلو پنجره آن به خوبی خودنمایی می کند. در فضای داخلی می‌توانید رنگ های سیاه و آلومینیومی بسیار زیادی را ببینید که با رگه هایی از رنگ قرمز ترکیب شده که ظاهری پر ابهت و خاص به آن بخشیده است. در زیر کاپوت مرسدس بنز E43 AMG نسخه ای از یک موتور3.0 لیتری V-6 با دو توربوشارژر که به مدل مرسدس E400 4Matic wagon نیز قدرت می دهد قرار گرفته؛ اما با بهینه سازی که بر روی آن انجام شده قادر است تا 396 اسب بخار با دور موتور 6100 دور در دقیقه را تولید کند. چنین نیرویی می تواند گشتاوری برابر با 520 نیوتن – متر را نیز شامل شود. علاوه بر این در مدل E43 AMG از دو توربوشارژر بزرگتر استفاده شده که به موتور اجازه می‌ دهد تا 16 psi فشار را افزایش دهد (پیشرانه به کار رفته در E400 4Matic wagon نیرویی برابر با 329 اسب بخار و گشتاور 480 نیوتن – متر تولید می کرد). قدرت تولید شده توسط موتور مرسدس بنز E43 AMG  از طریق یک گیربکس اتوماتیک 9 سرعته دایملر و درست به مانند مدل 4Matic به هر چهار چرخ آن منتقل می شود که البته باید گفت 69 درصد از گشتاور به چرخ های عقب و 31 درصد به چرخ های جلو وارد می شود.

قلب تپنده این اتومبیل تنها در 4.5 ثانیه می تواند مرسدس بنز E43 AMG را از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برساند. در هنگام رانندگی در جاده پیشرانه 3.0 لیتری موتور V شکل با دو توربوشارژر، سواری لذت بخش و آرامی را فراهم می کند. سواری با این اتومبیل حس خاصی دارد. راننده به طور کامل بر روی جاده تسلط داشته و صدای اگزوز چیزی شبیه به صدای ملخ یک پهپاد هنگام پرواز کردن است. در داخل وجود یک نمایشگر لمسی 12.3 اینچی در کنسول وسط بسیار جلب توجه می کند. سیستم سرگرمی این خودرو از طریق این نمایشگر کنترل شده و البته کنترلرهایی نیز بر روی فرمان سه پره آن قرار گرفته که به راننده کمک می کند تا بدون آنکه نیاز باشد تا دست خود را از روی فرمان بردارد، گزینه های مختلف سیستم سرگرمی را انتخاب کند.

مرسدس بنز E43 AMG اولین نسل از ماشین های AMG-lite است که به مانند دیگر محصولات این کمپانی از عملکرد بالایی برخوردار بوده و البته قیمت آن نیز از همین قانون پیروی می کند. هر چه باشد این یک مدل ساخته شده توسط کمپانی مرسدس بنز است.

نویسنده: امید اصغرزاده

منبع: motortrend