یک مرد چینی هنگامی که در حال رانندگی در خودروی مدل S تسلا بود به شدت به یک وسیله نقلیه که در کنار بزرگراه ایستاده بود برخورد می کند. گزارش شده که سیستم اتوپایلوت در این حادثه روشن بوده است. هر چند که این تصادف در ماه ژانویه رخ داده؛ اما گزارش های مربوط به این حادثه اکنون منتشر شده است.

به گزارش Electrek یک مرد 23 ساله چینی در 20 ژانویه امسال (30 دی ماه 1394) هنگامی که در پشت فرمان ماشین مدل S تسلای خود در حال رانندگی در بزرگراهی نزدیک هنک کنگ بود با یک کامیون مجهز به تجهیزات تمیزکاری جاده که در سمت چپ بزرگراه توفق کرده بود به شدت برخورد کرده و راننده در دم جان می دهد. این جوان ماشین را از پدرش قرض کرده بود. به گزارش پلیس هیچ نشانه ای از ترمز این خودرو قبل از تصادف دیده نشده است. در این گزارش همچنین آمده است که خودروی مورد نظر در حالت رانندگی نیمه خودکار قرار داشته و سیستم اتوپایلوت روشن بوده است. اگر این خودرو واقعا در حال استفاده از سیستم اتوپایلوت بوده است، پس این حادثه اولین تصادف منجر به فوتی بوده که سیستم Autopilot تسلا در آن مقصر اصلی خواهد بود. تصادف قبلی نیز در ماه ژوئن جان جاشوا براون را گرفت و او را به کام مرگ فرستاد.

از آنجا که آسیب وارده به این خودرو بسیار شدید بود، تسلا هنوز قادر به تایید این موضوع نشده که آیا سیستم خلبان اتوماتیک روشن بوده است یا خیر؛ اما از کلیپ انتشار یافته از این حادثه به نظر می رسد که این اتومبیل در حالت رانندگی خودکار بوده است. البته Electrek می گوید که در دفترچه راهنمای تسلا به طور خاص به رانندگان درباره مشکلاتی که اغلب سیستم اتوپایلوت با آن مواجه خواهد شد، هشدار داده شده است.

“ توجه: سیستم کنترل کروز نمی تواند همه اشیا را تشخیص داده و ممکن است که ترمز نگیرد یا قادر به کاهش سرعت در برابر خودروهایی که به صورت ثابت ایستاده اند نشود؛ به خصوص هنگامی که با سرعتی بالاتر از 50 مایل بر ساعت (80 کیلومتر بر ساعت) در حال رانندگی هستید و یک وسیله نقلیه ثابت، شئ، دوچرخه و یا عابر پیاده ای در جلوی شما قرار گرفته باشد. همیشه به جاده پیش رو توجه کنید تا بتوانید در مواقع ضروری واکنش مناسب داشته باشید.  سیستم کنترل کروز برای جلوگیری از آسیب های جدی و یا حوادث منجر به مرگ است.” در پی این حادثه خانواده متوفی از کمپانی تسلا به دادگاه پکن در چین شکایت کرده اند. این خانواده معتقد است که کمپانی تسلا باید به دلیل آنکه سیستم اتوپایلوت نتوانسته ماشین متوقف شده را تشخیص دهد، مسئولیت این حادثه را قبول کند.

سخنگوی تسلا در رابطه با این تصادف می گوید: “ ما به خاطر فوت پسر مشتریمان بسیار متاسفیم. ما در هر تصادفی که برای محصولاتمان اتفاق می‌ افتد برای تشخیص دلایل به سرعت خود را به محل حادثه می رسانیم؛ اما در این تصادف به دلیل برخورد شدید، ماشین قادر به انتقال داده به سرورهای ما نشده و در نتیجه هیچ راهی برای آن نیست که بفهمیم آیا سیستم اتوپایلوت در این تصادف روشن بوده است یا خیر.”

نویسنده: امید اصغرزاده

منبع: thedrive