شرکت Mobileye روابط خود را با کمپانی تسلا قطع می کند

مدیرعامل Mobileye در روز چهارشنبه اعلام کرد که همکاری خود با کمپانی تسلا را قطع خواهد کرد؛ چرا که این شرکت سیلیکون ولی در رابطه با ایمنی سیستم کمک راننده اتوپایلوت خود با مشکل مواجه شده است. Mobileye یک شرکت مستقر در هلند است که سیستم های کمک راننده پیشرفته را طراحی می کند.

Amnon Shashua  مدیرعامل شرکت Mobileye به رویترز گفت: “سیستم اتوپایلوت تسلا به نحوی طراحی نشده است که بتواند به شیوه ای امن همه شرایط تصادفات را پوشش دهد.” او همچنین اضافه کرد: " مهم نیست چگونه از این سیستم استفاده خواهید کرد، اتوپایلوت برای این کار طراحی نشده است. درواقع این یک سیستم کمک راننده است و نه یک سیستم بدون راننده." ایمنی سیستم اتوپایلوت که به راننده کمک می کند تا در هنگام رانندگی در بزرگراه ها بین خطوط حرکت کند در ماه مه گذشته پس از تصادف مرگبار یک خودروی مدل S تسلا به زیر سوال رفت. کمپانی تسلا پس از این حادثه در وبلاگ رسمی خود نوشت که نه سیستم اتوپایلوت و نه راننده به دلیل روشنایی زیاد روز متوجه تریلر تراکتور مقابل خود نشده اند و در نتیجه ترمزها عمل نکرده است.

سخنگوی تسلا در روز چهارشنبه و در واکنش به سخنان مدیرعامل شرکت Mobileye گفت که این کمپانی هرگز ادعا نکرده که اتوپایلوت یک سیستم کاملا مستقل است. او می گوید: “ از زمان انتشار اتوپایلوت ما مدام به مشتریان خود درباره استفاده از این ویژگی یادآوری کرده ایم که در هنگام استفاده از سیستم خودران دست خود را بر روی فرمان نگه دارند. راننده باید در هر زمانی آماده باشد تا کنترل خودروی خود را به دست بگیرد.” اگر چه رانندگان در هنگام استفاده از اتوپایلوت قادرند تا در هنگام رانندگی در بزرگراه ها برای دقایقی دست های خود را از روی فرمان بردارند. در پاییز گذشته پس از آنکه این سیستم راه اندازی شد، فیلم هایی در یوتیوب قرار گرفت که نشان می داد رانندگان در هنگام رانندگی با خودروی تسلا دست خود را از روی فرمان برداشته اند. این کمپانی در ماه ژانویه اعلام کرد که اصلاحاتی را بر روی سیستم خودران خود انجام داده است.

مدیرعامل کمپانی Mobileye پس از تصادف خودروی تسلا در ماه جولای که منجر به فوت راننده شد، قطع همکاری با کمپانی تسلا را اعلام کرد و پس از آن تسلا با انتشار بیانیه ای گفت که Mobileye نمی تواند خود را با تغییرات محصولات تسلا هماهنگ کند. تسلا می گوید که حادثه فلوریدا اولین تصادف منجر به فوتی است که خودروی این کمپانی در حال عملکرد بر روی سیستم اتوپایلوت بعد از 130 میلیون مایل رانندگی دچار آن شده است. این یعنی به طور متوسط در هر 60 میلیون مایل رانندگی با وسایل نقلیه این کمپانی در سرتاسر جهان تنها یک نفر کشته شده است.

منبع: تک بوک