همان طور که می دانید، آمریکا با عهدشکنی خود از برجام خارج شد. در این راستا، بیشتر شرکت های خارجی قصد خروج از ایران را دارند. آمریکا تمام کمپانی های خارجی حاضر در ایران را تهدید کرد و به آن‌ها فرصت 90 و 180 روزه داد تا به طور کامل از بازار ایران خارج شوند. در این راستا شرکت خودروسازی پژو-سیتروئن و هیوندای از ایران خارج شدند اما اکنون رنو اعلام کرده با وجود تحریم‌های آمریکا، در بازار ایران باقی می ماند و قصد ترک ایران را ندارد. با موتوتل همراه باشید.

شرکت خودروسازی رنو که یکی از شرکت های پسابرجامی حاضر در ایران است، رسما اعلام کرد قصد ترک بازار ایران را ندارد و برخلاف خودروسازان فرانسوی و کره ای در ایران حضور خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت خودروسازی رنو فرانسه گفت: ما قصد ترک ایران را نداریم حتی اگر مجبور شویم فعالیت کمتری در این کشور داشته باشیم اما بدون شک در این بازار حضور خواهیم داشت.

البته هنوز مشخص نیست رنو با جریمه‌های سنگین آمریکا علیه این شرکت چه اقدامی خواهد کرد. با تصمیم رنو این سوال مطرح می شود اگر امکان حضور شرکت های خودروساز خارجی در ایران وجود دارد، چرا پژو و هیوندای به راحتی به همکاری خود پایان دادند؟

شاید طرفین قرارداد این خودروساز فرانسوی در ایران مانند نگین خودرو توانسته اند توافق سفت و سختی را با این شرکت به امضا برسانند که منجر به این تصمیم گیری شده است.