در بلبشوی بازار ارز و نوسانات شدید بازار خودروهای خارجی، خودروسازان داخلی نیز مصوبه شورای رقابت را اجرایی می‌کنند و هر کدام نسبت به افزایش قیمت محصولاتشان اقدام نمودند. گروه خودروسازی سایپا در جدیدترین اطلاعیه خود از افزایش قیمت چند محصول تولید خود و شرکت زیر مجموعه‌اش خبر داد که با توجه به وضعیت بازار، بازهم از وضعیت بهتری برخوردار است.

به گزارش چرخان، گروه خودروسازی سایپا در اطلاعیه‌ای از تغییرات قیمتی جدید محصولات خود و پارس خودرو که زیر مجموعه این شرکت محسوب می‌شود، خبر داد. با توجه به اطلاعیه جدید سایپا، تیبا ۲ و ساینا به جمع خودروهای بالای ۳۰ میلیون تومان اضافه شدند و حالا دوشادوش محصولات پرفروش ایران‌خودرو قرار گرفته است.

طبق مصوبه جدید گروه خودروسازی سایپا، شاهد افزایش قیمت‌هایی هستیم که بعضا نسبت به بازار آزاد تفاوت بسیار زیادی دارند که این تفاوت قیمت در خودرویی مانند تیبا و ساینا حتی منفی است! بدین معنی که سایپا در حالی قیمت این دو خودرو را افزایش داده که نرخ بازار این محصولات پایین‌تر است.

از طرف دیگر افزایش قیمت حدود ۴ میلیون تومانی محصولات پارس خودرو نیز با توجه به وضعیت بازار، مناسب ارزیابی می‌شود که این ارزیابی صرفا در صورتی است که فروش این شرکت به حالت عادی بازگردد. در ادامه قیمت قبل و قیمت جدید محصولات این گروه خودروسازی را مشاهده می‌کنید.

قیمت قبلی پراید ۱۱۱ در کارخانه:  ۲۱ میلیون و ۳۲۴ هزار تومان / قیمت جدید سایپا برای این محصول: ۲۲ میلیون و ۴۹۲ هزار تومان که افزایش قیمت بیش از یک میلیون تومان را ثبت کرده است. گفتنی است این خودرو در بازار تهران با قیمت ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

قیمت قبلی پراید ۱۳۱ در کارخانه:  ۲۱ میلیون و ۳۶۱ هزار تومان / قیمت جدید سایپا برای این محصول: ۲۲ میلیون و ۷۰۹ هزار تومان که افزایش قیمت بیش از یک میلیون تومان داشته است. این خودرو نیز در حال حاضر با قیمت ۲۳ تا ۲۴ میلیون تومان در بازار آزاد فروخته می‌شود.

قیمت قبلی پراید ۱۳۲ در کارخانه: ۲۰ میلیون و ۹۲۶ هزار تومان  / قیمت جدید سایپا برای این محصول: ۲۲ میلیون و ۱۲۲ هزار تومان که افزایش قیمت بیش از یک میلیون تومان داشته است. این خودرو نیز در بازار آزاد با قیمت حدود ۲۳ میلیون تومان معامله می‌شود.

 
قیمت قبلی تیبا بنزینی در کارخانه:  ۲۵ میلیون و ۶۲۳ هزار تومان / قیمت جدید سایپا برای این محصول: ۲۷ میلیون و ۵۰۷ هزار تومان که افزایش قیمت حدود ۲ میلیون تومانی داشته است. گفتنی است که این خودرو در بازار آزاد با قیمت حدود ۲۶ میلیون تومان معامله میشد!

قیمت قبلی تیبا دوگانه سوز در کارخانه: ۲۷ میلیون و ۱۲۳ هزار تومان  / قیمت جدید سایپا برای این محصول: ۲۹ میلیون تومان که افزایش قیمت حدد ۲ میلیون تومانی داشته است. این خودرو نیز در بازار آزاد با قیمت ۲۸ تا ۲۹ میلیون تومان معامله می‌شود.

قیمت قبلی ساینا در کارخانه:  ۲۸ میلیون و ۹۸۹ هزار تومان / قیمت جدید سایپا برای این محصول: ۳۱ میلیون و ۱۴۳ هزار تومان که افزایش قیمت بیش از ۲ میلیون تومان داشته است. این خودرو نیز در حال حاضر با قیمت ۲۹ تا ۳۰ میلیون تومان در بازار آزاد معامله می‌شود.

قیمت قبلی تیبا هاچ‌بک رینگ اسپرت در کارخانه: ۲۸ میلیون و ۷۰۵ هزار تومان  / قیمت جدید سایپا برای این محصول: ۳۰ میلیون و ۸۲۱ هزار تومان که افزایش قیمت بیش از ۲ میلیون تومان داشته است. این خودرو نیز در بازار آزاد با قیمت حدود ۳۰ میلیون تومان معامله می‌شود.

قیمت قبلی تیبا هاچ بک رینگ معمولی در کارخانه:  ۲۸ میلیون تومان / قیمت جدید سایپا برای این محصول: ۳۰ میلیون و ۱۲۱ هزار تومان که افزایش قیمت بیش از ۲ میلیون تومان داشته است. این خودرو در بازار آزاد با قیمت حدود ۳۰ میلیون تومان معامله می‌گردد.

قیمت قبلی تندر۹۰ با گیربکس جدید در کارخانه:  ۴۰ میلیون و ۴۹۶ هزار تومان / قیمت جدید سایپا برای این محصول: ۴۴ میلیون ۲۴۸ هزار تومان که افزایش قیمت حدود ۴ میلیون تومان داشته است. این خودرو در حال حاضر با قیمت ۴۸ میلیون تومان معامله می‌شود.

 

قیمت قبلی پارس تندر با گیربکس جدید + مولتی در کارخانه: ۴۴ میلیون و ۱۶۰ هزار تومان / قیمت جدید سایپا برای این محصول: ۴۸ میلیون و ۲۶۴ هزار تومان که افزایش قیمت حدود ۴ میلیون تومان داشته است. این خودرو در بازار آزاد با قیمت ۵۵ میلیون تومان در حال خرید و فروش است.

 

 

 

منبع: چرخان