اگر برای کمپانی میتسوبیشی یک ویژگی خیلی بزرگ وجود داشته باشد، مسلما آن نشان دادن ماشین های کانسپت در نمایشگاه های بین الملی در همه سبک هاست. این خودروساز بزرگ ژاپنی برای نمایشگاه اتومبیل پاریس 2016 نیز برنامه های خاصی داشته و قرار است تا یک کانسپت زیبا را در این شوی بزرگ جهانی به روی صحنه ببرد. میتسوبیشی GT-PHEV کانسپت جدید این کمپانی بوده که در کلاس SUV طراحی شده و با تکنولوژی هیبریدی میتسوبیشی خودنمایی خواهد کرد.

میتسوبیشی این مدل را به عنوان پرچمدار نسل بعدی SUV های خود معرفی کرد. این خودروی تمام الکتریکی به نظر می رسد که در نمایشگاه خودروی امسال پاریس نیز خوش بدرخشد. این کانسپت توسط تیم طراحی میتسوبیشی به زیبایی هر چه تمامتر طراحی شده است. سپرهای عقب و جلوی آن بسیار پویا بوده و انسان را به یاد کانسپت اسپرت eX می اندازد. چراغ های LED جلو به صورت شش ضلعی و به طور عمودی در دو طرف طراحی X مانند جلو پنجره جای گرفته و مه شکن ها با باریکی تمام، خود را در نمای جلویی جای داده اند.

صورت مخروطی شکل، پشت عریض زوایای تیزی که در امتداد کناره های ماشین طراحی شده، شیشه های مات و کنتراست رنگی که بین سقف و بدنه ماشین دیده می شود، جلوه خاصی به این کانسپت داده است. زبان طراحی منحصر بفرد این ماشین در سراسر بدنه آن دیده شده و به نظر می رسد که طراحان این کمپانی ژاپنی با ترکیبی از اشکال، زوایا و منحنی های خاص به نمای پشتی نیز توجه مخصوصی داشته اند. قلب تپنده کانسپت میتسوبیشی GT-PHEV شامل یک سیستم سه موتوره بوده که با موتوری که اندازه آن هنوز نامشخص بوده، جفت شده است. یک موتور الکتریکی در جلو و دو موتور الکتریکی در عقب، تمام مدت نیروی تولید شده را به هر چهار چرخ این اتومبیل وارد می کند.

قدرت این موتورهای الکتریکی از یک بسته باتری با ظرفیت بالا نشات گرفته که با یک بار شارژ کامل محدوده حرکتی تا 75 مایل (120 کیلومتر) را پوشش می دهد. شعاع حرکتی چندان بدی نیست، با یک مخزن سوخت پر می‌توان این مسافت را تا بیش از 685 مایل (1100 کیلومتر) افزایش داد. میتسوبیشی می گوید که فضای داخلی آن نیز بسیار زیبا طراحی شده و سقف آن با چرم بورگونی فرانسوی پوشیده شده است.

کانسپت میتسوبیشی GT-PHEV اولین نمایش عمومی خود را در نمایشگاه اتومبیل پاریس انجام خواهد داد. جایی که کانسپت eX، مدل Outlander PHEV و دیگر وسایل نقلیه میتسوبیشی در آن به روی صحنه رفته و خودنمایی خواهند کرد. درهای نمایشگاه خودروی پاریس 2016 تقریبا دو هفته دیگر به روی عموم باز خواهد شد. 29 سپتامبر (8 مهر ماه) روزی است که آخرین مدل ها و پیشرفته ترین محصولات تولیدی خودروسازان بزرگ جهان با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. امسال پاریس می تواند مطابق معمول هر ساله میزبان خودروهای کانسپت زیبایی باشد. برای دریافت جزئیات کامل از این نمایشگاه با ما همراه باشید.

نویسنده: امید اصغرزاده

منبع: newatlas