لکسوس IS مدل 2017 در اواخر امسال به بازار خودرو عرضه خواهد شد

کمپانی لکسوس در چند سال گذشته یک طراحی انقلابی را برای محصولات خود برگزیده است و اکنون به نظر می رسد که قصد دارد تا با تغییراتی جان تازه ای به طراحی تولیدات خود بدهد. لکسوس IS مدل 2017 ممکن است که تقریبا شبیه به نسل های گذشته خود دیده شود؛ اما این اتومبیل در زیر پوست خود به فناوری های تازه ای مجهز شده است.

این خودرو بسیار شبیه به مدل قدیمی خود ساخته شده و طراحان لکسوس شیوه اجرایی خود را همچنان به مانند چند سال گذشته حفظ کرده اند. جلو پنجره و چراغ های جلو اندکی بازطراحی شده و در چراغ های عقب نیز بازنگری هایی صورت گرفته است. همین داستان در داخل این خودرو نیز اتفاق افتاده و تغییراتی در داخل آن صورت گرفته است. چیزهای کوچکی همچون جای نگه داری لیوان و فرمان آن اندکی تغییر شکل داده است. یک نمایشگر 10.3 اینچی به جای یک صفحه نمایش 7 اینچی که در مدل های قبلی وجود داشت، در آن به کار رفته است. یکی از مواردی که تغییر آن  در هر مدلی از لکسوس احساس می شد، مجموعه کنترل های سیستم سرگرمی آن بود. یک دکمه جدید در کنار این سیستم وارد شده که تعامل بیشتری را به ارمغان آورده است و تقریبا همان تجربه ای را ارائه داده که در سیستم iDrive بی ام دبلیو و MMI آئودی نیز دیده می شود.

IDrive یک سیستم کامپیوتری مورد استفاده برای کنترل سیستم های خودرو ثانویه در بسیاری از اتومبیل های فعلی BMW است که شامل یک پانل ال سی دی نصب شده بر روی داشبورد و یک دکمه کنترل نصب شده بر روی کنسول وسط است. این تکنولوژی برای برنامه های کاربردی با سرعت بالا مانند کنترل سیستم های تلویزیون، دی وی دی، و یا کمک راننده هایی چون کروز کنترل مورد استفاده قرار می گیرد و گویا لکسوس با اضافه کردن این دکمه جدید سرعت سیستم خود را تا حد و اندازه سیستم iDrive بی ام دبلیو افزایش داده است. تغییرات واقعی در ماشین لکسوس IS مدل 2017 در تکنولوژی های به کار رفته، اتفاق افتاده است. همه مدل های IS جدید با سیستم پیش فرض هشدار برخورد، هشدار خروج از خط و انطباق رادار کنترل کروز همراه شده و اگر این امکانات کافی نیست، هشدار نقاط کور و هشدار ترافیک عبوری عقب نیز گزینه هایی هستند که به صورت سفارشی ارائه خواهند شد.

اگر چه لکسوس در پایداری و ثبات رانندگی معروفیت محصولات بی ام دبلیو را ندارد؛ اما تلاش های خوبی را در زمینه ساخت شاسی این خودرو انجام داده است. جوشکاری لیزری، اتصالات و پیچ های بدنه به طور کلی بهبود یافته است. مهارهای اضافی که در ساختار عقب و کناره های آن قرار گرفته کنترل این خودرو در سر پیچ های تند و تیز را افزایش داده است. لکسوس IS مدل 2017 در سه نسخه متفاوت عرضه خواهد شد. مدل IS200t که با یک توربورشارژر همراه شده 180 کیلووات (241 اسب بخار) نیرو تولید کرده و دارای گشتاور 350 نیوتن – متر است. مدل IS300 شش سیلندر توان خروجی برابر با 255 اسب بخار داشته و گشتاور آن برابر با 320 نیوتن – متر خواهد بود. اگر این اندازه از قدرت خروجی کافی نیست، مدل IS350 نیز وجود دارد. پیشرانه این مدل یک موتور 3.5 لیتری V6 بوده که قدرتی برابر با 308 اسب بخار و گشتاور 376 نیوتن – متر را تولید می کند.

Lexus IS بازطراحی شده در اواخر سال جاری وارد بازار خودرو خواهد شد. هنوز قیمت آن اعلام نشده؛ اما انتظار می رود که در بازار ایالات متحده با همان قیمت مدل های فعلی، چیزی در حدود 37,000 دلار معامله شود.

نویسنده: امید اصغرزاده

منبع: تک بوک