تولید جیپ رانگلر مدل 2018 با ویژگی های آلومینیومی

در اوایل سال جاری مدیر عامل اجرایی گروه خودروسازی FCA، سرجیو مارچن (Sergio Marchionne) فاش کرد که جیپ رانگلر مدل 2018 با ویژگی های آلومینیومی تولید خواهد شد؛ هرچند که او مشخص نکرد این ویژگی های آلومینیومی دقیقا چه قطعاتی خواهد بود. این مورد اخیرا در تالار گفتمان JL Wrangler نیز تایید شده است.

گفته می شود که درها و درب موتور جیپ رانگلر مدل 2018 از آلیاژهای ساخته شده توسط کمپانی آلکوا (Alcoa) تامین خواهد شد. این خبر به نقل از یکی از کارکنان داخلی آلکوا منتشر شده است. بر اساس گفته های منتشر شده در این فاروم، نسل بعدی جیپ رانگلر (Wrangler) از آلیاژ سطح بالا و باکیفیت C6A1 آلکوا (یک نام درون سازمانی برای یکی از آلیاژهای این کمپانی است) ساخته خواهد شد. در این SUV همچنین از آلیاژهای 6062 و A951 که هر دو محصولات کمپانی آلکوا بوده در ساخت درهای عقب و جلو استفاده خواهد شد و البته کاپوت آن نیز از این آلیاژ آلومینیومی بی نصیب نخواهد ماند.

آلکوا C6A1 یکی از آلیاژهای جدید باکیفیت ساخته شده توسط این کمپانی است در حالی که ورق آلیاژ 6062 در ساخت قطعاتی همچون کاپوت ماشین، درها و پنل های بدنه استفاده می شود. آلکوا A951 نیز یکی از ورق های آلیاژی این کمپانی است که ساخت آن با تکنولوژی های روز دنیا پیوند خورده که در صنعت خودروسازی از جایگاه ویژه ای برخوردار است. “یک تیم از گروه محصولات هوا فضا و خودروسازی در فارمینگتون هیلز (Farmington Hills) واقع در ایالت میشیگان آمریکا در حال ایجاد یک فرصت جدید برای توسعه برنامه های ساخت جیپ رانگلر مدل 2018 هستند. در تولید نسل بعدی جیپ برای اولین بار از آلیاژ بسیار فرم پذیر C6A1 استفاده خواهد شد. آلکوا همچنین آلیاژهای 6022 و A951 را تهیه کرده که برای ساخت درهای عقب و جلو و همچنین درب کاپوت این SUV مورد استفاده قرار می گیرد.”

این صحبت هایی است که سرجیو مارچن در اوایل سال جاری میلادی عنوان کرد. جیپ رانگلر مدل 2018 از آلیاژ آلومینیومی سطح پایین ساخته نخواهد شد. سهم کمپانی آلکوا در محصول بعدی جیپ تنها در ساخت کاپوت و درهای آن خواهد بود، تنها قطعاتی که با استفاده از این آلیاژ سبک وزن تهیه شده و در ساخت دیگر بخش های آن از آلومینیوم های دیگری استفاده خواهد شد. جیپ 2018 Wrangler تغییرات بزرگی را در پیش رو خواهد داشت. یک نسخه پیکاپ، موتور و آلومینیوم های جدید می تواند تغییرات اساسی در آن ایجاد کند؛ اما ما به درستی نمی دانیم که آیا رانگلر بعدی نیز در شهر تولیدو در ایالت اوهایو ساخته خواهد شد یا خیر.

گروه خودروسازی FCA اعلام کرده است که قصد دارد تا برای تجهیز کارخانه رانگلر 1.05 میلیارد دلار سرمایه گذاری کند و این در حالیست که در اوایل سال جاری سایت دیگری نیز در ایلینوی به این مجموعه اضافه شده است.

منبع: تک بوک