لامبورگینی در حال ساخت یک ابرخودرو الکتریکی

بسیاری از برندهای بزرگ خودروسازی در صنعت ماشین سازی اسپرت از حرکت به سوی ساخت اتومبیل های الکتریکی امتناع می کنند چرا که آنها قویا معتقدند که خودروهای الکتریکی نمی توانند به اندازه همتایان بنزینی خود قدرتمند باشند، اما گویا لامبورگینی چندان به این موضوع اعتقاد نداشته و به سمت ساخت یک ابرخودروی الکتریکی یورش برده است.

به تازگی ویدئویی از یک مجله خودرو در آلمان منتشر شده که نشان می دهد برند غول خودروسازی اسپرت جهان در حال ساخت ابرخودروی الکتریکی خود است. مهندسان لامبورگینی به سختی مشغول کار بر روی این پلتفرم جدید هستند تا اطمینان حاصل کنند که هیچ ارفاقی در عملکرد و یا استایل این ماشین نسبت به دیگر خودروها وجود نخواهد داشت. فرض بر این است که ابرخودروی برقی لامبورگینی هیچ فرقی با مدل های گذشته این کمپانی نداشته باشد. شایعات درون سازمانی منتشر شده نشان می دهد که این اتومبیل بر روی معماری J1 شکل خواهد گرفت. ممکن است که این محصول الکتریکی جدید شباهت هایی با کانسپت پورشه Mission E داشته و این شباهت همچنین می تواند شامل سیستم شارژ سریع یکپارچه به کار رفته در این مدل نیز باشد. قرار است که این مدل با عنوان لامبورگینی ویتولا (Lamborghini Vitola) معرفی شده و از شتاب بسیار خوبی نیز برخوردار شود. رسیدن به سرعت صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت تنها در مدت زمان 2.5 ثانیه و آن هم برای یک خودروی الکتریکی می تواند بسیار هیجان انگیز باشد.

حداکثر سرعت آن نیز کمی بالاتر از مدل Aventador SV خواهد بود و البته مجددا این را در نظر بگیرید که این کانسپت، تمامی قدرت خود را از یک موتور برقی تامین خواهد کرد. شاید واژه ابرخودروی الکتریکی صفت بسیار مناسبی برای آن باشد! حداکثر سرعت این سوپر اسپرت جدید الکتریکی 186 مایل بر ساعت (حدود 270 کیلومتر بر ساعت) است. رقیب مستقیم این اتومبیل، خودروی تمام الکتریکی Mission E پورشه خواهد بود که تقریبا آمار و ارقامی مشابه با محصول جدید لامبورگینی خواهد داشت. اتومبیل برقی پورشه با مجموع 600 اسب بخار قدرت می تواند صفر تا صد کیلومتر بر ساعت را در 3.5 ثانیه به دست آورد.

در ابتدا هیچ کدام از این برندهای معتبر قصد نداشتند که به صنعت ساخت ماشین های الکتریکی ورود پیدا کنند؛ اما به نظر می رسد که آنها ریسک این قضیه را پذیرفته اند. این اتومبیل جدید تمام الکتریکی بوده و هیچ پیشرانه بنزینی یا دیزلی آن را پشتیبانی نخواهد کرد. بدون در نظر گرفتن پلتفرم برقی این خودروی جدید، رقم های ادعا شده از عملکرد لامبورگینی ویتولا آن را جز ماشین های اسپرت رده بالا قرار می دهد. موتور الکتریکی قدرتمند این خودرو نیرویی برابر با 800 اسب بخار تولید کرده که بسیار بالاتر از نیروی 740 اسب بخار در مدل Aventador SV خواهد بود. این خودروی الکتریکی در نسخه های محدودی تولید می شود.

لامبورگینی همواره وسایل نقلیه گران قیمتی را روانه بازار کرده است و مطمئنا این مدل الکتریکی نیز نباید از این قاعده مستثنی باشد. هنوز هیچ تائیدیه رسمی از نام آن وجود ندارد؛ بنابراین بر روی اسم آن اندکی چاشنی نمک اضافه کنید تا لذت خواندن این خبر برایتان دو چندان گردد. با ما همراه باشید، در آینده ای نه چندان دور از این ابرخودروی الکتریکی لامبورگینی صحبت های زیادی به گوش خواهد رسید.

نویسنده: امید اصغرزاده

منبع: yoursinglesourcefornews