150 میلیون دلار سرمایه گذاری بیشتر تویوتا به روی تاکوما

در بخش ساخت پیکاپ های متوسط هیچ نشانه ای از کم شدن تولید وجود ندارد. برای اثبات این موضوع نیز تویوتا تاکوما (Toyota Tacoma) می تواند نمونه مناسبی باشد. یک وانت باری بسیار محبوب که کمپانی سازنده خود را مجبور به سرمایه گذاری بیشتر کرده است. تویوتا قصد دارد تا به منظور افزایش تولید این مدل کارخانه خود را در تیجوانا (Tijuana)، مکزیک گسترش دهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، کمپانی تویوتا با هدف افزایش تولید سالانه 160 هزار دستگاه از اوایل سال 2018 چیزی بالغ بر 150 میلیون دلار را برای گسترش کارخانه خود سرمایه گذاری خواهد کرد. تولید تویوتا تاکوما در حال حاضر 60 هزار خودرو در سال است و اگر این کمپانی قرار باشد که به وعده خود عمل کند باید تا بیش از 2.5 برابر تولیدات خود را افزایش دهد. این افزایش تولید، 400 شغل جدید به نیروی کار این مجموعه اضافه خواهد کرد. علاوه بر این طرح توسعه در مکزیک، تویوتا تاکوما در کنار مدل تندرا در کارخانه تویوتا که در سن آنتونیو واقع در ایالت تگزاس قرار گرفته نیز تولید خواهد شد. بر اساس گزارش منتشر شده از Automotive News کارخانه تگزاس با تمام ظرفیت در حال کار است تا بتواند تقاضا برای مدل Tacoma را پوشش دهد. سال گذشته این کارخانه 111,000 خودروی تاکوما و 122,000 از مدل تندرا را تولید کرد. تویوتا امیدوار است که در پایان سال 2016 بتواند مجموع تولیدات خود را به 250 هزار دستگاه برساند.

تویوتا این افزایش تولید را به دلیل کاهش سهم خود از بازار پیکاپ در ایالات متحده انجام می دهد. این خودروساز در پایان ماه آگوست 43 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داد و این در حالی است که در همین دوره مشابه در سال گذشته چیزی در حدود 53 درصد از سهم بازار پیکاپ به این کمپانی اختصاص داشت. البته تویوتا تاکوما در این بخش از بازار با رقبای جدیدی نیز رو در رو شده است. شورولت کلرادو (Chevrolet Colorado) و جی ام سی کانیون (GMC Canyo) در کنار مدل جدید هوندا Ridgeline کار را برای تاکوما سخت تر کرده است. حتی نسیان Frontier نیز در این مدت فروش خوبی در بازار پیکاپ ها داشته و رقابت در این بخش به شدت ادامه دارد.

جالب اینجاست که خودروسازان دیگری نیز به افزایش تولید پیکاپ های سایز متوسط علاقمند شده و توجه ویژه ای به آن نشان می دهند. گزارش شده است که کمپانی فورد مشغول کار بر روی مدل رنجر است تا این مدل را به بازار برگرداند. هیوندای نیز تقریبا تولید پیکاپ سانتا کروز (Santa Cruz) را تایید کرده و انتظار می رود که در یکی دو سال آینده این مدل را به خط تولید خود اضافه کند. در حال حاضر بازار خودروهای پیکاپ در ایالات متحده داغِ داغ است و بزرگان این عرصه، سخت در حال رقابت برای به دست آوردن سهم بیشتری از این بازار هستند.

منبع: تک بوک