کمپانی خودروسازی سالین با مدل S7 LM دوران اوج خود را روایت می کند

پس از هفت سال وقفه، ماشین سالین اس 7 (Saleen S7) مجددا رخ نشان داد. این مدل جدید به منظور احترام و تجلیل از عصر طلایی این شرکت در مسابقات جهانی سرعت ساخته شده است. سالین S7 LM یک ابرخودروی اسپرت زیباست که با یک موتور دوقلوی توربورشارژر V8 قدرتی بیش از 1000 اسب بخار دارد.

Saleen Automotive که معمولا آن را با نام سالین می شناسند یک تولید کننده خودروهای اسپرت با کارایی بالاست. این کمپانی در شهر کورونا واقع در ایالت کالیفرنیای آمریکا مستقر است. شاید این سوپر اسپرت در گذران مسابقات جهانی سرعت، شخصیتی همچون فورد و یا فراری را نداشته باشد؛ اما سالین با ساخت این مدل جدید نشان داد که به دنبال کسب افتخارات خود در گذشته است و هنوز به دوران طلایی خود در این مسابقات می اندیشد. مدل S7 LM سالین در واقع هدیه این کمپانی به طرفداران خود برای شش سال قهرمانی در مسابقات سرعت جهان همچون SCCA، گرند AM و مسابقات Spanish GT است که در بین سالهای 1996 تا 2002 میلادی به دست آمد.

هر چند که کمپانی سالین با ساخت این خودروی جدید نیم نگاهی به دوران اوج خود داشته است؛ اما این بدان معنا نخواهد بود که این خودروساز با مدل LM قصد دارد تا ناوگانی از این سوپراسپرت را برای ارائه به بازار به صف کند. تنها هفت نمونه از این اتومبیل ساخته خواهد شد و با یک رنگ بندی خاص، طراحی داخلی منحصر بفرد و 1000 اسب بخار (746 کیلووات) قدرت، نسخه ای ورای مدل های قبلی این کمپانی خواهد بود. قلپ تپنده سالین S7 LM متشکل از یک موتور 7.0 لیتری V8 با دو توربوشارژر است و این همان پیشرانه ایست که 1000 اسب بخار قدرت را برای آن فراهم خواهد کرد!

با فشردن پدال گاز، سوپراسپرت سالین S7 LM در کمتر از سه ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت خواهد رسید، همین مورد به تنهایی می‌تواند نشانگر قدرت بالای پیشرانه آن باشد. استیو سالین (Steve Saleen) بنیان گذار و مدیر اجرایی کمپانی Saleen Automotive می گوید: “همانطور که انتظار می رفت، ما تنها سوپراسپرت واقعی را به آمریکا بازگرداندیم. این خودرو بر اساس ساختار و عملکرد کلی این کمپانی و به منظور تقدیر از قهرمانی این مدل در مسابقات سرعت جهان ساخته شده است.”

این سوپراسپرت منحصر بفرد با برچسب قیمتی حیرت انگیزی نیز همراه خواهد شد. 1 میلیون دلار قیمتی است که برای S7 LM سالین در نظر گرفته شده است. ساختار قرار گرفته بر روی یک پلتفرم قدیمی 16 ساله و آن هم بدون تکنولوژی های پیشرفته، شاید قیمت در نظر گرفته شده برای آن را کمی عجیب نشان دهد.

منبع: تک بوک